Dzisiaj jest: 22 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Samorządy uczniowskie

Na misyjnym szlaku: Wyszki – Afryka!!!

misjeMłodzież i dzieci Zespołu Szkół im. Jana Pawła II już od 2007 roku wędrują ścieżkami misyjnych dróg, które wiodą na afrykański kontynent – do Kenii i Zambii. Regularnie od dziewięciu lat odbywają się w naszej szkole misyjne spotkania z udziałem Sióstr Misjonarek św. Rodziny.
Na przestrzeni lat gościliśmy w naszych progach misjonarki, wolontariuszy świeckich, którzy pracowali (i nadal przebywają) w placówkach na Czarnym Lądzie.

Czytaj więcej: Na misyjnym szlaku: Wyszki – Afryka!!!

Rewizyta… czyli spotkanie misyjne w naszej szkole z udziałem s. Dawidy

s. DawidaDnia 27 października 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie misyjne z udziałem siostry Dawidy ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny z Lublina.
Tym razem "misyjne rekolekcje” odbywały się w trzech grupach wiekowych:
- uczniowie kl. I - III SP,
- uczniowie KL. IV – VI SP,
- młodzież gimnazjalna.

Czytaj więcej: Rewizyta… czyli spotkanie misyjne w naszej szkole z udziałem s. Dawidy

Ciasteczka… torciki… pączuszki… na charytatywnym kiermaszu domowych słodkości.

misje26.11.2015 r. Samorząd Uczniowski przy współpracy z rodzicami przygotował ”kiermasz domowych słodkości” w ramach realizacji zadań, wynikających z akcji  „Adopcja na odległość”.
Tradycyjnie już w ten sposób społeczność szkolna zbiera fundusze, które przekazujemy afrykańskim podopiecznym. To dzięki każdej symbolicznej złotówce nasze "adopcyjne dzieci" mogą uczyć się i godnie egzystować w swojej afrykańskiej ojczyźnie.

Czytaj więcej: Ciasteczka… torciki… pączuszki… na charytatywnym kiermaszu domowych słodkości.

Wielkie podsumowanie - "Adopcja na odległość"

adopcja na odległość"Adopcja na odległość" to akcja prowadzona przez SU przy ZS im. Jana Pawła II od 2008 roku. Inicjatywa została podjęta przez dzieci i młodzież jako "Dar ser" dla uczczenia III rocznicy śmierci Patrona Szkoły - Papieża Polaka -Jana Pawła II. Już od 8 lat organizujemy charytatywne akcje, kwesty wielkopostne i spotkania misyjne z misjonarkami i wolontariuszami, by wesprzeć nasze afrykańskie "adoptowane dziec", których mamy dwoje: Dunkana i Doren.

Czytaj więcej: Wielkie podsumowanie - "Adopcja na odległość"

Bawmy się, śmiejmy się w ten karnawałowy czas…

zabawa choinkowaNiemalże odwieczną tradycją każdej, także naszej szkoły jest "choinka szkolna" – impreza kulturalno-rozrywkowa, organizowana przez Radę Rodziców przy współpracy z Radą Pedagogiczną.

Tegoroczna zabawa karnawałowa miała miejsce dnia 15 stycznia.

Czytaj więcej: Bawmy się, śmiejmy się w ten karnawałowy czas…

…by MIŁOŚĆ odnieść światu…

adopcja na odległośćTradycją naszej działalności samorządowej jest już organizowanie spotkań misyjnych, na których gościmy siostry misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Każdego roku mamy możliwość spotkać się z tymi, którzy swoje życie i pracę ukierunkowali na najważniejsze i największe przykazanie – przykazanie miłości. Siostry dzielą się z nami swoimi doświadczeniami, zdobytymi w misyjnej posłudze wśród ludów Afryki. Dzięki nim wiemy, jak żyją tam nasi rówieśnicy i ich rodziny. Mamy też wiedzę o tym, jakie potrzeby i oczekiwania mają wobec misjonarzy i świata cywilizowanego dzieci Kenii, Zambii i Tanzanii.

Czytaj więcej: …by MIŁOŚĆ odnieść światu…

Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2014/2015 ukonstytuowany:)

nsuZgodnie z planem pracy we wrześniu przeprowadziliśmy wybory do zarządu SU na nowy rok szkolny. Tradycyjnie już wybory poprzedziła kampania przedstawiająca i promująca kandydatów, którzy ubiegali się o funkcje w zarządzie naszej uczniowskiej władzy. Na czas kampanii uczniowie przygotowali oryginalne stroje, które wymownie kreowały ich wizerunek i podkreślały program wyborczy, a tym samym miały przekonać społeczność uczniowską do oddania cennego głosu na właściwe nazwisko na liście.

Wybory odbyły się 22 września 2014r. Przewodnicząca Szkolnej Komisji Wyborczej - Agnieszka Chomicka – po podliczeniu głosów ogłosiła skład Zarządu:

Przewodnicząca:         - Izabela Pasińska kl. IIIa

Wiceprzewodniczący: - Marcin Bazylewski kl. IV

                                   - Krzysztof Bogusz kl. IIIa

Sekretarz:                 - Katarzyna Hryniewicka kl. IIIb

Skarbnik:                 - Kacper Dąbrowski kl. IIIb

Doradcy:                   - Natalia Trzeszczkowska kl. V

                                   - Damian Bazylewski kl. VI

                                   - Beata Kardaszewicz kl. I

                                   - Natalia Borowska kl. IIa

                                   - Katarzyna Górska kl. IIb

Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego opracował plan pracy, w którym zostały uwzględnione działania podlegające kontynuacji oraz pojawiły się nowe, bardzo ciekawe pomysły i przedsięwzięcia do realizacji w br. szkolnym.

Wyrażamy przekonanie, że nasza działalność i podejmowane inicjatywy uczniowskie w znaczny sposób przyczynią się do ożywienia życia w szkole i promocji jej wizerunku w środowisku. Pragniemy, aby nasza szkoła nadal była przyjazna, pożyteczna i przyjemna dla każdego, kto zawita pod nasz dach.

                                                                                        Opiekun SU - Maria Porucznik

Podziękowanie dla SU

„Spotkałeś biednych, wołaj głosem biednych” (Św. JP II)

Lublin, dn. 05.06.2014 r.

Szanowny Pan Dyrektor

Jan Falkowski

Zespół Szkół Jana Pawła II w Wyszkach

ul. Szkolna 17

17-132 Wyszki

 

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy za kontynuację pomocy misyjnej i przekazane ofiary przez Zespół Szkół Jana Pawła II w Wyszkach w akcji ADOPCJA SERCA NA ODLEGŁOŚĆ w wysokości 1700 zł. (jeden tysiąc siedemset zł.) dla dwójki dzieci na rok 2015.

Środki są wsparciem dla naszych Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, które pracują z dziećmi na wiejskich, ubogich terenach Kenii. W imieniu s. Imeldy Zimińskiej przesyłam słowa duchowej łączności dzieci i rodzin, którym pomagacie. Ofiary zostaną bezpośrednio jej przekazane na potrzeby tych dzieci.

Wielki Bóg zapłać za przygotowanie i zorganizowanie zbiórki ofiar na dwójkę dzieci w szkole, by mogły się uczyć (opłaty, mundurek, leczenie, pomoc w razie potrzeby z żywienia). Dziękujemy tym, którzy natrudzili się najwięcej. Byłam naocznym świadkiem wdzięczności rodzin i dzieci za każdą pomoc, więc tym bardziej nasze starania są potrzebne, pomocne i są wsparciem codziennej pracy misjonarzy i misjonarek.

Obecnie pragniemy wspomóc budowę studni w Tanzanii – w nowej misji naszego Zgromadzenia. Prosimy o progowanie tej akcji. Każdy „grosz” się liczy. A wpłacając ofiary na konto z dopiskiem „studnia” podajemy wodę, tym którzy jej nie mają.

Jeśli KTOŚ chciałby się włączyć to podaję nr konta: 32 1140 2004 0000 3402 7473 7979 PL

Jestem w kontakcie z s. Darianą Jasińską, misjonarką, jej blog – warto poczytać – s. dariana jasińska

z należnym szacunkiem

s. Dawida Wyszkowska MSF

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach