Dzisiaj jest: 27 Marca 2023    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Ernest, Jan

Żegnaj wiosno – witaj LATO!

wiosenny turniej klas2013 rok, 21 czerwca – to był idealny dzień, aby w wyjątkowy sposób powitać upragnione przez wszystkich lato!

W związku z tym nasz niezwykle pomysłowy Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować Międzyklasowy Turniej Klas, w którym brali udział uczniowie klas IV – VI SP i I-III gimnazjum. A wszystko po to, aby w ciekawy sposób zorganizować uczniom czas, doskonalić umiejętności pracy w grupie nad konkretnymi zdaniami (uwrażliwiając ich na poczucie współodpowiedzialności za podejmowane zadania jak również pogłębić wiedzę o roli samodzielności), ukierunkować kreatywność uczniów a także doskonalić umiejętności prezentacji zadań w sposób ciekawy i efektowny. Wszystkim działaniom podjętym przez Samorząd i uczestnikom turnieju przyświecała mądrość zawarta w powiedzeniu: ,,z zabawy- nauka” oraz życiowa prawda, że to, ,,co przyjemne, może być też pożyteczne”.

                Turniej rozpoczęto! Uczestnicy ruszyli do boju, zmagając się z zadaniami w ramach trzech kategorii konkursowych:

- W zdrowym ciele – zdrowy duch;

- Zatrzymać ulotne piękno natury;

- Literaci i komicy są wśród nas.

Jak się szybko okazało, zawodnicy mieli w sobie niezmierzone pokłady kreatywności, pomysłowości i oryginalności!

Wśród uczestników pierwszej kategorii znaleźli się przezabawni satyrycy, reżyserzy teatralni i twórcy dekalogu ucznia na wesoło. Gromkim brawom nie było końca, a brzuchy od szczerego śmiechu bolą niektórych do dziś!

Miłośnicy piękna natury wcielili się w rolę architektów przyrody a także projektantów mody. Stworzone makiety łąk i pół wyglądały jak prawdziwe, aż czuć było zapach kwiatów i traw:), zaś ubrań z najnowszej, ekologicznej kolekcji naszych projektantów z pewnością zazdrości nawet Dior. W ramach pożegnania wiosny zawodnicy postanowili również zmierzyć się z rozmiarami XXXL – pisanki i palmy wielkanocne naprawdę robiły MEGA wrażenie!

Sportowcy również mogli się wykazać. Uczestnicy, dzięki swoim sportowym umiejętnościom zadziwili niejednego z widzów! Kto wie, może za kilka lat będą zdobywać medale na olimpiadzie? Tego im życzymy!

Radości i świetnej zabawie towarzyszył ogromny wysiłek jak również napięcie, która klasa zdobędzie I miejsce! Wszystko zależało od jury w składzie: Pani Katarzyna Krystosiuk, Pani Agnieszka Twarowska, Pani Anna Twarowska oraz Pani Anna Niewińska! Decyzja nie była łatwa, konkurencja była szalenie wyrównana – ale Tytuł Klasy Na Medal był tylko jeden!

Po burzliwych dyskusjach komisja podjęła decyzję…

Miejsce I oraz tytuł Klasy na medal zdobyły klasy IV SP i III c gimnazjum.

Miejsce II zajęła klasa VI SP.

Miejsce III zajęła klasa III a.

Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy za udział w szkolnej zabawie. Najważniejsze jednak dla uczestników i organizatorów był fakt, że wszyscy razem spędzili czas najlepiej jak mogli – śmiejąc się, bawiąc, konkurując a jednocześnie ucząc i wychowując!

Tak świetnej zabawy i pozytywnych emocji mury szkoły nie widziały już dawno! Organizatorzy już mają pomysły na następne konkurencje a zawodnicy są gotowi na nowe wyzwania!

Kolejne edycje turnieju są więc nieuniknione! Do zobaczenia za rok!

Maria Porucznik

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do fotogalerii - link

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach