Dzisiaj jest: 27 Marca 2023    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Ernest, Jan

Wielkie podsumowanie - "Adopcja na odległość"

adopcja na odległość"Adopcja na odległość" to akcja prowadzona przez SU przy ZS im. Jana Pawła II od 2008 roku. Inicjatywa została podjęta przez dzieci i młodzież jako "Dar ser" dla uczczenia III rocznicy śmierci Patrona Szkoły - Papieża Polaka -Jana Pawła II. Już od 8 lat organizujemy charytatywne akcje, kwesty wielkopostne i spotkania misyjne z misjonarkami i wolontariuszami, by wesprzeć nasze afrykańskie "adoptowane dziec", których mamy dwoje: Dunkana i Doren.

Zebrane fundusze przekazujemy do Kenii i Zambii, gdzie Dunkan i Doren kształcą się w szkołach prowadzonych przez Siostry Misjonarki Św. Rodziny. Dzięki naszym ofiarnym sercom nasi afrykańscy przyjaciela mają zapewnione podstawowe warunki niezbędne do codziennego życia: jedzenie, ubranie, mieszkanie, gdy zajdzie potrzeba –lekarstwa.

W bieżącym roku szkolnym w ramach realizacji tego szczytnego zadania przez Samorząd Szkolny zostały przygotowane i przeprowadzone następujące działania:

- spotkania misyjne z siostrą Dawidą i wolontariuszem Jackiem - październik

- andrzejkowa dyskoteka charytatywna z domową cukierenką - listopad

- kwesta wielkopostna i konkurs: ,,Klasa o największym sercu” – marzec-maj

Społeczność uczniowska bardzo aktywnie włączała się we wszelkie akcje i przedsięwzięcia prowadzone przez SU.

Pozyskaliśmy również darczyńców oraz osoby wspierające naszą akcję wśród rodziców, lokalnych przedsiębiorców i dyrektorów instytucji.

Szkolne spotkanie misyjne - ,,Serca wielkie mamy” odbyło się dnia 15 maja 2015r.

Koordynator akcji ,,Adopcja na odległość” p. Maria Porucznik podsumowała tegoroczną działalność i ogłosiła wyniki konkursu ,,Klasa o największym sercu”. Tytuł ten zdobyła klasa II b gimnazjum. Nagrodę w postaci misyjnych gadżetów i tortu w postaci czerwonego serca wręczyli laureatom dyrektorzy szkoły.

Dzięki ofiarności i ,,wielkim sercom” pozyskano odpowiednie fundusze, które zostaną przekazane naszym podopiecznym do Afryki. Wypuszczając w niebo balony w kolorach misji, symbolicznie przesłaliśmy swoje pozdrowienia i zapewnienia o modlitewnym wsparciu na Czarny Ląd.

Uroczystość dopełniła projekcja filmików i slajdów, które przekazały nam siostry misjonarki z placówek misyjnych w Afryce. Dodatkową ,niewątpliwie ciekawą, atrakcją były afrykańskie modlitewne rytmy i tańce, które dzieci i młodzież mogła odtańczyć jako dziękczynienie za dobrze zrealizowane zadanie i wypełnione powołanie w stosunku do afrykańskich braci w br. szkolnym.

                                                                  Opiekun SU i koordynator akcji "Adopcja na odległość" -

Maria Porucznik

Fotoreportaż w fotogalerii - zapraszamy...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach