Dzisiaj jest: 27 Marca 2023    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Ernest, Jan

…by MIŁOŚĆ odnieść światu…

adopcja na odległośćTradycją naszej działalności samorządowej jest już organizowanie spotkań misyjnych, na których gościmy siostry misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Każdego roku mamy możliwość spotkać się z tymi, którzy swoje życie i pracę ukierunkowali na najważniejsze i największe przykazanie – przykazanie miłości. Siostry dzielą się z nami swoimi doświadczeniami, zdobytymi w misyjnej posłudze wśród ludów Afryki. Dzięki nim wiemy, jak żyją tam nasi rówieśnicy i ich rodziny. Mamy też wiedzę o tym, jakie potrzeby i oczekiwania mają wobec misjonarzy i świata cywilizowanego dzieci Kenii, Zambii i Tanzanii.

Bardzo cieszymy się, że możemy, jako społeczność szkolna, pośrednio również brać udział w misyjnej działalności poprzez akcję "Adopcja na odległość”. Wiemy, że w ten sposób dzielimy się z najbiedniejszymi tym, co mamy, a przede wszystkim sercem i miłością.

To dzięki nam dwoje afrykańskich dzieci: Doren i Dunkan może kontynuować naukę, która bez wątpienia zapewni im lepszą przyszłość na Czarnym Lądzie. W ten też sposób wypełniamy najważniejsze przykazanie boże i odpowiadamy na wezwanie naszego patrona- Świętego Jana Pawła II, który wielokrotnie w swoich naukach i przesłaniach wzywał do miłości bliźniego.

Janie Pawle II – odnosimy miłość światu!

Dnia 24.10.2014r. odbyliśmy w naszej szkole spotkania misyjne – małe rekolekcje miłości – z udziałem s. Dawidy oraz świeckiego misjonarza-wolontariusza Jacka Szewczyka. Nasi goście w interesujący sposób przybliżali nam po raz kolejny problemy Czarnego Lądu i misjonarzy tam pełniących posługę w duchu miłości i służby bliźniemu.

Tegoroczne spotkania misyjne, jak też każde wcześniejsze, wywarły na wszystkich uczestnikach: dzieciach, młodzieży i dorosłych wielkie, niezatarte wrażenie. W wielu sercach zrodziło się pragnienie czynienia dobra, niesienia pomocy potrzebującym i dzielenia się tym, co sami posiadamy. W takim duchu czynienia miłości złożyliśmy symboliczne ofiary do puszek misyjnych oraz przekazaliśmy liczne dary materialne potrzebującym braciom w Afryce.

Pragniemy także podzielić się naszymi refleksjami, przemyśleniami i wrażeniami po spotkaniu.

a to nam w sercach i pamięci zostało….

Kacper kl. Ia SP: "Zrozumiałem, że Murzynki są bardzo biedne."

Michał kl. Ia SP: "Zadziwiła mnie historia, jak Pan Jezus rzucał ziarenka, z których jedne wyrosły, inne nie.”

Ksawery kl. Ia SP: "Zasmuciło mnie, że dzieci tam nie mają śniegu i muszą zjeżdżać po piasku.”

Magda kl. III SP: "Trzeba pamiętać o tych, którzy są w potrzebie i trzeba się z nimi dzielić. Nieważne, jak ktoś wygląda, liczy się dobre serce. Ważne jest byśmy zawsze mieli czerwone serce.”

Iza kl. III SP: "Każdy może zostać misjonarzem.”

Ola kl. III SP: "W Afryce ludzie mają mało wody i pożywienia, są biedni, ale dużo się śmieją i zawsze są radośni.”

Bartek kl. III SP: "Współczuję dzieciom, które nie mają zabawek, robią je sobie same, potrafią się jednak dzielić i bawić jedną zabawką np. papierową piłką.”

Emilia i Klaudia kl. IIIb: "Tego rodzaju spotkania przynajmniej na jakiś czas sprawiają, że w gimnazjum stajemy się bardziej wyczuleni na innych ludzi i odczuwamy potrzebę pomagania chociażby naszym koleżankom i kolegom. Jesteśmy lepsi i okazujemy to innym. Widzimy, że możemy być misjonarzami i wolontariuszami we własnym środowisku.

Iza kl. IIIa: "Jako przewodnicząca SU bardzo się cieszę, że udało się nam zorganizować gimnazjum    spotkanie misyjne. Odczuwam wewnętrzną satysfakcję z osobistego zaangażowania w akcję ,,Adopcja na odległość”, która od lat prowadzona jest  przez naszą szkołę. Uważam, że to wielkie i szlachetne dzieło, że przyniesie nam wymierne owoce w przyszłości, że zawsze /nawet już w dorosłym życiu/ będziemy gotowi do niesienia pomoc naszym bliźnim.”

Uczniowie klas II gimnazjum mieli również niepowtarzalną okazję klasowych spotkań z wolontariuszem, który w niezwykle ciekawy i barwny sposób przekazał im cenne informacje na temat pracy w wolontariacie oraz podzielił się własnymi życiowymi doświadczeniami z tej dziedziny.

Po tej żywej lekcji miłości niemalże wszyscy zrozumieli, jak ważny jest drugi człowiek w naszym życiu i możliwość dzielenia się z nim zwykłą ludzką życzliwością, uśmiechem i codzienną radością.

                                                                                         Opiekun SU – Maria Porucznik

Zaparaszamy do fotogalerii - link

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach