Dzisiaj jest: 27 Marca 2023    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Ernest, Jan

Na misyjnym szlaku: Wyszki – Afryka!!!

misjeMłodzież i dzieci Zespołu Szkół im. Jana Pawła II już od 2007 roku wędrują ścieżkami misyjnych dróg, które wiodą na afrykański kontynent – do Kenii i Zambii. Regularnie od dziewięciu lat odbywają się w naszej szkole misyjne spotkania z udziałem Sióstr Misjonarek św. Rodziny.
Na przestrzeni lat gościliśmy w naszych progach misjonarki, wolontariuszy świeckich, którzy pracowali (i nadal przebywają) w placówkach na Czarnym Lądzie.

Prowadzona przez nas akcja ,,Adopcja na odległość” przynosi wymierne korzyści naszym podopiecznym z Afryki, którzy dzięki finansowemu wsparciu mogą uczyć się, dorastać, poznawać Boga i żyć godnie. Dzięki relacjom i świadectwom sióstr wiemy, że nasze symboliczne złotówki przyczyniają się do szczęścia naszych czarnoskórych bliźnich.
My – uczniowie, grono  pedagogiczne i rodzice- również możemy mówić o wielkiej radości  i bezcennych duchowych korzyściach, jakie osiągamy dzięki temu, iż dzielimy się ,,chlebem i miłością” z najbardziej potrzebującymi. Każde spotkanie z misjonarzami dostarcza nam nowych wrażeń, niezapomnianych przeżyć wewnętrznych, wzruszeń i cennej wiedzy na temat warunków życia i pracy w ośrodkach misyjnych w Afryce.
Tegoroczne spotkanie misyjne miało miejsce dn. 19.10.2016. Gościem była s. Dawida, która przeprowadziła niezwykle interesujące prelekcje z wykorzystaniem filmików, prezentacji, oryginalnych afrykańskich gadżetów oraz podzieliła się osobistymi wrażeniami i przeżyciami z pobytu na misjach w Afryce.
Wszystkim uczestnikom spotkania udzieliła się radosna, serdeczna  atmosfera. Każdy miał również poczucie, że jest uczestnikiem wielkiego dzieła- dzieła miłości, które z naszej małej podlaskiej miejscowości dociera do odległej Kenii i Zambii.
W imieniu s. Dawidy dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na cele misyjne – Bóg zapłać!

S U – koordynator Akcji "Adopcja na odległość"
Op. Maria Porucznik

A tu link do fotogalerii - zapraszamy...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach