Dzisiaj jest: 26 Marca 2019    |    Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa

Imprezy biblioteczne

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018

 Jak co roku w miesiącu październiku, obchodziliśmy w naszej szkole  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W  roku szkolnym 2018/2019 święto bibliotek obchodzone było pod hasłem: „Książka to przyszłość". Ponieważ w październiku oczy całej szkoły zwrócone były na bibliotekę, w tym czasie pojawiły się dekoracje oraz plakaty na korytarzach szkolnych informujące o różnych imprezach zaplanowanych z okazji tego święta.

W programie obchodów znalazły się:

- konkurs : „Zostań bibliotecznym omnibusem”- kl. IV-VI.

W konkursie zwycięzcami zostali:

Walentynki w bibliotece

  • walentynki 2019Wiele atrakcji czekało na odwiedzających progi biblioteki szkolnej w Dzień Zakochanych, czyli Walentynki:
  • - konkurs – zabawa „Serduszek bez liku mamy w słoiku, oszacuj ile ich jest drogi czytelniku”. Zadanie polegało na oszacowaniu liczby serduszek w słoiku. Konkurs może nie typowo biblioteczny, jednak dostarczający wielu emocji i śmiechu a wymagający jedynie dobrego oka i sporej dawki szczęścia. Konkurs wygrali: Damian Falkowski, kl. II; Przemek Łapiński, kl. VI; p. Justyna Copiuk-Suszyńska. W słoiku było 105 serduszek. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

Czytaj więcej: Walentynki w bibliotece

"Zakochaj się w książce”, czyli Walentynki w bibliotece

DSCF5241"Zakochaj się w książce"- takie motto towarzyszyło tegorocznemu Świętu Zakochanych w naszej bibliotece.Walentynki to czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas.

Biblioteka przygotowała wiele atrakcji, na które dzieci czekały już od samego rana. Z okazji święta zakochanych został ogłoszony konkurs „Najsłynniejsze pary literackie”. Uczniowie łączyli w pary znanych bohaterów literackich.

Czytaj więcej: "Zakochaj się w książce”, czyli Walentynki w bibliotece

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

 Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło“Książka nas łączy”. Do obchodów tego święta przyłączyła się również już po raz kolejny nasza biblioteka szkolna.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

Pod poduszką czy w skarpecie, dziś na pewno coś znajdziecie - Mikołajki w Bibliotece

mikołajkiJuż Mikołaj grzeje sanie, czego pragniesz niech się stanie!!!
I dorośli i dzieci wiedzą doskonale, że 6 grudnia obchodzimy dzień Świętego Mikołaja. Z tej też okazji w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie mikołajkowe, na które zaproszeni zostali uczniowie klas I, II, IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami.

Czytaj więcej: Pod poduszką czy w skarpecie, dziś na pewno coś znajdziecie - Mikołajki w Bibliotece

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2016

miesiąc bibliotekHasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: „KSIĄŻKA to dopiero początek…” i w naszej szkole obchodzone było już po raz kolejny. W ramach obchodów święta w bibliotece szkolnej przygotowaliśmy następujące działania, których celem było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły:

Czytaj więcej: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2016

Czeko, czeko, czekolada…

czekoladaNa sam dźwięk tych słów robi się przyjemnie, nie bez powodu. Jedno z najsłodszych świąt w roku - Dzień Czekolady już po raz kolejny obchodziliśmy w szkolnej bibliotece. Czytelnicy, którzy 12 kwietnia odwiedzili bibliotekę i wypożyczyli książkę mogli w nagrodę rozkoszować się czekoladowymi przysmakami. Akcja przyciągnęła wielu czytelników, a nawet gimnazjalistów, którym nagle „posmakowała książka”.

Czytaj więcej: Czeko, czeko, czekolada…

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Czytamy Franklina

czytamy franklinaFranklin to postać znana i lubiana wśród wszystkich dzieci. Chcąc przybliżyć  postać sympatycznego żółwia w bibliotece szkolnej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowane zostały "Spotkania z Franklinem", w których udział wzięli uczniowie klasy II i III. Jak zwykle udało się nam połączyć część edukacyjną ze świetną zabawą. 

Czytaj więcej: XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Czytamy Franklina

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach