Dzisiaj jest: 24 Maja 2019    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Imprezy biblioteczne

Dzień czekolady - najsłodsze święto w roku!

     Chociaż Dzień czekolady przypada 12 kwietnia, to w naszej bibliotece świętowaliśmy najsłodszy dzień w roku trzy dni wcześniej ze względu na przypadające tego dnia egzaminy gimnazjalne. We wtorek na czytelników czekała okolicznościowa gazetka oraz test „Co wiesz o czekoladzie?” dla chcących sprawdzić swoją wiedzę o tym przysmaku. Najwięcej trafnych odpowiedzi udzielili:

 

- Kacper Kamiński, kl. VII

- Kornelia Angielczyk, kl. VII

- Patrycja Miluska, kl. II.

     Odbył się też słodki konkurs „Czekoladek bez liku mamy w słoiku, policz, ile ich jest drogi Czytelniku, który wzbudził ogromne emocje podczas naszych wcześniejszych spotkań! Ilość znajdujących się w słoiku czekoladowych jajek (a było ich 123 ) prawidłowo oszacował:

- Daniel Sawoniuk, kl. IIIa

 

Czytaj więcej: Dzień czekolady - najsłodsze święto w roku!

Słodkiego, miłego… czytania na wiosnę!

wiosna 277

  •     Słodkiego, miłego… czytania na wiosnę” pod takim hasłem 21 marca 2019r. uczniowie świętowali pierwszy dzień wiosny w bibliotece szkolnej. Tego dnia od samego rana czekała na czytelników niespodzianka. Do każdej wypożyczonej książki dołączona została słodka niespodzianka. Frekwencja wypożyczeń tego dnia była imponująca!!! Podczas przerw między lekcjami młodsze dzieci pod okiem starszych koleżanek z wielkim zapałem zmagały się z wiosennymi zagadkami, rebusami i łamigłówkami.
  •       Mimo, iż pogoda za oknami nie przypomina nam jeszcze kolorowej i ciepłej wiosny, to atmosfera w pełni nam to wynagrodziła. Dziękujemy za mile spędzony czas!
  • A. Twarowska
  • GALERIA

Walentynki w bibliotece

  • walentynki 2019Wiele atrakcji czekało na odwiedzających progi biblioteki szkolnej w Dzień Zakochanych, czyli Walentynki:
  • - konkurs – zabawa „Serduszek bez liku mamy w słoiku, oszacuj ile ich jest drogi czytelniku”. Zadanie polegało na oszacowaniu liczby serduszek w słoiku. Konkurs może nie typowo biblioteczny, jednak dostarczający wielu emocji i śmiechu a wymagający jedynie dobrego oka i sporej dawki szczęścia. Konkurs wygrali: Damian Falkowski, kl. II; Przemek Łapiński, kl. VI; p. Justyna Copiuk-Suszyńska. W słoiku było 105 serduszek. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

Czytaj więcej: Walentynki w bibliotece

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018

 Jak co roku w miesiącu październiku, obchodziliśmy w naszej szkole  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W  roku szkolnym 2018/2019 święto bibliotek obchodzone było pod hasłem: „Książka to przyszłość". Ponieważ w październiku oczy całej szkoły zwrócone były na bibliotekę, w tym czasie pojawiły się dekoracje oraz plakaty na korytarzach szkolnych informujące o różnych imprezach zaplanowanych z okazji tego święta.

W programie obchodów znalazły się:

- konkurs : „Zostań bibliotecznym omnibusem”- kl. IV-VI.

W konkursie zwycięzcami zostali:

"Zakochaj się w książce”, czyli Walentynki w bibliotece

DSCF5241"Zakochaj się w książce"- takie motto towarzyszyło tegorocznemu Świętu Zakochanych w naszej bibliotece.Walentynki to czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas.

Biblioteka przygotowała wiele atrakcji, na które dzieci czekały już od samego rana. Z okazji święta zakochanych został ogłoszony konkurs „Najsłynniejsze pary literackie”. Uczniowie łączyli w pary znanych bohaterów literackich.

Czytaj więcej: "Zakochaj się w książce”, czyli Walentynki w bibliotece

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

 Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło“Książka nas łączy”. Do obchodów tego święta przyłączyła się również już po raz kolejny nasza biblioteka szkolna.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

Pod poduszką czy w skarpecie, dziś na pewno coś znajdziecie - Mikołajki w Bibliotece

mikołajkiJuż Mikołaj grzeje sanie, czego pragniesz niech się stanie!!!
I dorośli i dzieci wiedzą doskonale, że 6 grudnia obchodzimy dzień Świętego Mikołaja. Z tej też okazji w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie mikołajkowe, na które zaproszeni zostali uczniowie klas I, II, IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami.

Czytaj więcej: Pod poduszką czy w skarpecie, dziś na pewno coś znajdziecie - Mikołajki w Bibliotece

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2016

miesiąc bibliotekHasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: „KSIĄŻKA to dopiero początek…” i w naszej szkole obchodzone było już po raz kolejny. W ramach obchodów święta w bibliotece szkolnej przygotowaliśmy następujące działania, których celem było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły:

Czytaj więcej: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2016

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach