Dzisiaj jest: 13 Listopada 2019    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

Imprezy biblioteczne

Digital Youth Forum – czyli młodzi ludzie o kreatywnym wykorzystaniu internetu i nowych technologii

 Dnia 23 maja 2019r. uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w konferencjI on-line  Digital Youth Forum-  JESTEŚMY WOLNI. MAMY WYBÓR. WYBIERAMY KREATYWNOŚĆ I POZYTYWNE DZIAŁANIE. EKSPLORUJEMY, TWORZYMY, DZIELIMY SIĘ. WALCZYMY O TO CO DLA NAS WAŻNE.

Digital Youth Forum (DYF) to jednodniowe forum dla młodzieży na temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online organizowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę wraz z licznymi partnerami: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Polski Komitet UNESCO.

Na wstępie pani Ewa Dziemidowicz z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, koordynatorka DYF powiedziała : Proponujemy młodzieży coś więcej niż rozmowę o zagrożeniach i zasadach bezpieczeństwa. Pokazujemy, że mają wybór – zamiast być biernymi konsumentami, mogą nowe technologie wykorzystywać w kreatywny i pozytywny sposób, podejmując działania, które mają realny wpływ na otaczającą ich rzeczywistość. Nie da się tego zrobić lepiej niż odwołując się do pozytywnych doświadczeń ich samych oraz ich rówieśników

Podczas spotkania podjęto z uczniami tematykę zagrożeń internetowych, w tym cyberprzemocy. Uczniowie zostali zachęceni do udziału w projekcie Fundacji Orange „jestnaswiecej”, celem którego jest okazanie sprzeciwu wobec hejtu i solidarność z jego ofiarami.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły niezwłocznie założyli pomarańczową sznurówkę i zrobili pamiątkowe zdjęcia na znak przyłączenia się do akcji.

Katarzyna Kristosiuk

Agnieszka Twarowska

Dzień czekolady - najsłodsze święto w roku!

     Chociaż Dzień czekolady przypada 12 kwietnia, to w naszej bibliotece świętowaliśmy najsłodszy dzień w roku trzy dni wcześniej ze względu na przypadające tego dnia egzaminy gimnazjalne. We wtorek na czytelników czekała okolicznościowa gazetka oraz test „Co wiesz o czekoladzie?” dla chcących sprawdzić swoją wiedzę o tym przysmaku. Najwięcej trafnych odpowiedzi udzielili:

 

- Kacper Kamiński, kl. VII

- Kornelia Angielczyk, kl. VII

- Patrycja Miluska, kl. II.

     Odbył się też słodki konkurs „Czekoladek bez liku mamy w słoiku, policz, ile ich jest drogi Czytelniku, który wzbudził ogromne emocje podczas naszych wcześniejszych spotkań! Ilość znajdujących się w słoiku czekoladowych jajek (a było ich 123 ) prawidłowo oszacował:

- Daniel Sawoniuk, kl. IIIa

 

Czytaj więcej: Dzień czekolady - najsłodsze święto w roku!

Słodkiego, miłego… czytania na wiosnę!

wiosna 277

  •     Słodkiego, miłego… czytania na wiosnę” pod takim hasłem 21 marca 2019r. uczniowie świętowali pierwszy dzień wiosny w bibliotece szkolnej. Tego dnia od samego rana czekała na czytelników niespodzianka. Do każdej wypożyczonej książki dołączona została słodka niespodzianka. Frekwencja wypożyczeń tego dnia była imponująca!!! Podczas przerw między lekcjami młodsze dzieci pod okiem starszych koleżanek z wielkim zapałem zmagały się z wiosennymi zagadkami, rebusami i łamigłówkami.
  •       Mimo, iż pogoda za oknami nie przypomina nam jeszcze kolorowej i ciepłej wiosny, to atmosfera w pełni nam to wynagrodziła. Dziękujemy za mile spędzony czas!
  • A. Twarowska
  • GALERIA

Walentynki w bibliotece

  • walentynki 2019Wiele atrakcji czekało na odwiedzających progi biblioteki szkolnej w Dzień Zakochanych, czyli Walentynki:
  • - konkurs – zabawa „Serduszek bez liku mamy w słoiku, oszacuj ile ich jest drogi czytelniku”. Zadanie polegało na oszacowaniu liczby serduszek w słoiku. Konkurs może nie typowo biblioteczny, jednak dostarczający wielu emocji i śmiechu a wymagający jedynie dobrego oka i sporej dawki szczęścia. Konkurs wygrali: Damian Falkowski, kl. II; Przemek Łapiński, kl. VI; p. Justyna Copiuk-Suszyńska. W słoiku było 105 serduszek. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

Czytaj więcej: Walentynki w bibliotece

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018

 Jak co roku w miesiącu październiku, obchodziliśmy w naszej szkole  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W  roku szkolnym 2018/2019 święto bibliotek obchodzone było pod hasłem: „Książka to przyszłość". Ponieważ w październiku oczy całej szkoły zwrócone były na bibliotekę, w tym czasie pojawiły się dekoracje oraz plakaty na korytarzach szkolnych informujące o różnych imprezach zaplanowanych z okazji tego święta.

W programie obchodów znalazły się:

- konkurs : „Zostań bibliotecznym omnibusem”- kl. IV-VI.

W konkursie zwycięzcami zostali:

"Zakochaj się w książce”, czyli Walentynki w bibliotece

DSCF5241"Zakochaj się w książce"- takie motto towarzyszyło tegorocznemu Świętu Zakochanych w naszej bibliotece.Walentynki to czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas.

Biblioteka przygotowała wiele atrakcji, na które dzieci czekały już od samego rana. Z okazji święta zakochanych został ogłoszony konkurs „Najsłynniejsze pary literackie”. Uczniowie łączyli w pary znanych bohaterów literackich.

Czytaj więcej: "Zakochaj się w książce”, czyli Walentynki w bibliotece

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

 Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło“Książka nas łączy”. Do obchodów tego święta przyłączyła się również już po raz kolejny nasza biblioteka szkolna.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

Pod poduszką czy w skarpecie, dziś na pewno coś znajdziecie - Mikołajki w Bibliotece

mikołajkiJuż Mikołaj grzeje sanie, czego pragniesz niech się stanie!!!
I dorośli i dzieci wiedzą doskonale, że 6 grudnia obchodzimy dzień Świętego Mikołaja. Z tej też okazji w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie mikołajkowe, na które zaproszeni zostali uczniowie klas I, II, IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami.

Czytaj więcej: Pod poduszką czy w skarpecie, dziś na pewno coś znajdziecie - Mikołajki w Bibliotece

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach