Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018

 Jak co roku w miesiącu październiku, obchodziliśmy w naszej szkole  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W  roku szkolnym 2018/2019 święto bibliotek obchodzone było pod hasłem: „Książka to przyszłość". Ponieważ w październiku oczy całej szkoły zwrócone były na bibliotekę, w tym czasie pojawiły się dekoracje oraz plakaty na korytarzach szkolnych informujące o różnych imprezach zaplanowanych z okazji tego święta.

W programie obchodów znalazły się:

- konkurs : „Zostań bibliotecznym omnibusem”- kl. IV-VI.

W konkursie zwycięzcami zostali:

  • kl. IV - Michał Niewiński, 48p., Oliwia Sianko, 48p.
  • kl. Va, Vb - Karol Oksiuta, 47p., Sylwia Kaczor, 46p.
  • kl. VI - Przemysław Łapiński, 50p., Aleksandra Konopka, 49p.

- konkurs „Baśnie Andersena”- kl. II-III.

Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielili:

  • kl. II - Wiktor Walicki, Izabela Stalewska, Julia Chomicka, Julia Jakoniuk, Maja Pierzchało
  • kl. III- Eliza Chomicka, Zuzanna Falkowska, Dawid Tworkowski

- konkurs „Czyja to karykatura?”- kl. VI-VIII, III gimnazjum.

Konkurs, w którym uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością sylwetek polskich pisarzy wzbudził dużo emocji. Autorów naszych książek bezbłędnie rozpoznali:

  • Mateusz Warpechowski, kl. VI
  • Gabriela Trzeszczkowska, kl, IIIb

- akcja „Podaruj książkę bibliotece”- akcja została ogłoszona w październiku i trwa do końca grudnia.

- Kiermasz Taniej Książki- cieszył się dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli. Każdy mógł znaleźć odpowiednią pozycję dla siebie lub swoich bliskich.

- ankieta „ Jeśli NOWOŚCI, to jakie?” -uczniowie mogli wpisywać tytuły książek, które chcieliby aby zostały kupione do biblioteki. Z przyjemnością informuję, że Wasze życzenia się spełniły i książki można już wypożyczyć w bibliotece.

- "Dzień  bajkowej postaci" –24  października każdy, kto tego dnia wypożyczył książkę i podał hasło (Książka to przyszłość) otrzymał słodką niespodziankę.

- gazetka i wystawka książek Edmunda Niziurskiego- twórcy popularnych książek dla dorosłych i młodzieży, cechujących się charakterystycznym humorem słownym.

Wszyscy, którzy zostali wyróżnieni wyżej, otrzymali  nagrody rzeczowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do wspólnej zabawy i czekamy na Was za rok. Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy, a S.U. „Pszczółka” dziękujemy za sfinansowanie zakupionych nagród.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           n-l bibliotekarz                            

Agnieszka Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach