Dzisiaj jest: 19 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

Sala papieska

Regionalna Sala Papieska

24 listopada 2005 roku zostało poświęcone i oddane do użytku nowe skrzydło gimnazjum. Pojawiły się wtedy możliwości urządzenia Sali Patrona. Owczesna skarbnik Gminy Wyszki, Pani Stanisława Ryczkowska w imieniu jednostek budżetowych działających na terenie Gminy Wyszki przekazała czek na urządzenie Sali Jana Pawła II. Mała sala w zamierzeniach z czasem rozrosła sie do przepięknej, bogato i z rozmysłem urządzonej Regionalnej Sali Papieskiej. Dzięki wspólpracy z Profesorem Henrykiem Smacznym, który salę zaprojektował i w całości urządził, otrzymaliśmy prawdziwą namiastkę obecności naszego Patrona w szkole, stała się ona wymiernym, materialnym śladem Jego obecności, Jego nauki i Jego opieki nad nami.

Nasi uczniowie i wychowankowie mogą uczestniczyć w Jego pielgrzymkach, być świadkami Jego modlitwy, radości i cierpienia.

Opiekunkami sali zostały Panie Agata Wyszkowska i Rennata Olszańska, które z chęcia oprowadzają uczniów i gości, którzy odwiedzają naszą szkołę.

Zapraszamy na mały spacer po naszej Regonalnej Sali Papieskiej