Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

"Zakochaj się w książce”, czyli Walentynki w bibliotece

DSCF5241"Zakochaj się w książce"- takie motto towarzyszyło tegorocznemu Świętu Zakochanych w naszej bibliotece.Walentynki to czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas.

Biblioteka przygotowała wiele atrakcji, na które dzieci czekały już od samego rana. Z okazji święta zakochanych został ogłoszony konkurs „Najsłynniejsze pary literackie”. Uczniowie łączyli w pary znanych bohaterów literackich.

W tym dniu czytelnicy mogli również wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie w sercach walentynkowych. To była wspaniała zabawa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

      W bibliotece przygotowana została też wystawka książek, w tytułach, których znalazło się słowo ”miłość” oraz gazetka walentynkowa.

    Na tym jednak nie koniec. Na uczniów, którzy odwiedzili w tym dniu bibliotekę i wypożyczyli książkę, czekały słodkości.

Walentynki w bibliotece służyły promocji czytelnictwa oraz propagowaniu zasad życzliwości i grzeczności. Liczymy na to, że miłość do książek będzie towarzyszyć naszym czytelnikom już przez całe życie!

Agnieszka Twarowska

Katarzyna Kristosiuk

GALERIA FOTO

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach