Dzisiaj jest: 19 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

środa -7.30 -12.30

czwartek -7.30 -14.30

piątek - 7.30 - 12.30

"Biblioteka jest instytucją, która samym swym istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego".

Jan Paweł II, 11.06.1999r., Warszawa, Biblioteka Uniwersytecka

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla nauczycieli, ośrodkiem edukacji czytelniczej i informacyjnej uczniów. Realizuje zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, udziela pomocy w codziennej pracy dydaktyczno - wychowawczej, dokształcaniu i doskonaleniu oraz pracy twórczej, gromadzi odpowiednie do tych zadań materiały, informując o nich i udostępniając je. Oprócz funkcji informacyjnej biblioteka pełni funkcję rekreacyjną. Sprzyja temu estetyczny i przyjemny lokal biblioteczny, a także osobowość bibliotekarzy. Mamy wydzielony księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki językowe, rzeczowe, albumy, poradniki, kompendia oraz inne pozycje z różnych dziedzin wiedzy starannie dobrane i dostosowane do wieku naszych uczniów – są one udostępniane na miejscu oraz wypożyczane na zajęcia lekcyjne. Uczniowie mają do dyspozycji cztery komputery z dostępem do Internetu, dzięki czemu mogą korzystać z ogromnej ilości informacji zamieszczonych w sieci.
        W bibliotece od roku szkolnego 2008/2009 zatrudniona jest jedna osoba: Agnieszka Twarowska. Biblioteka jest ważnym centrum informacji szkoły. Staramy się, by była ona wyjątkowo przyjazna dla uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły, a także licealistów i studentów - absolwentów naszej szkoły.

Powierzchnia biblioteki – ok. 80 m2

- duża czytelnia (22 miejsca)
- wypożyczalnia - magazyn książek

Liczba czytelników:

2019/2020  191 uczniów

+ 27 nauczycieli + administracja

Posiadamy ponad 11700 książek, prenumerujemy 9 tytułów czasopism:
 - dla uczniów: Świerszczyk, Victor Junior, Victor, Kumpel.
 - dla nauczycieli: Biblioteka w Szkole, Wychowawca, Wychowanie w Przedszkolu, Mówią Wieki, Polonistyka
       Staramy się, by każdy czytelnik otrzymał u nas potrzebne mu materiały i informacje. Od grudnia 2006 r. oprócz naszych bogatych zbiorów uczniowie i nauczyciele dzięki 9 stanowiskom komputerowym z dostępem do Internetu w czytelni mogą korzystać z informacji znajdujących się w sieci.

Pamiętajcie, że czytanie książek wzbogaca Waszą wyobraźnię i wiedzę oraz pozwala odwiedzić krainy niedostępne w rzeczywistości. Nic nie dostarczy Wam tak wielu radości i przeżyć, jakimi obdarzyć Was może najlepszy przyjaciel – książka…