Dzisiaj jest: 25 Stycznia 2021    |    Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz

Aktualności biblioteczne

Kolejna dawka nowości w bibliotece

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich miłośników książki. W październiku zakupiliśmy kolejną dawkę nowości wydawniczych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ponad 100 pozycji książkowych zasiliło nasz księgozbiór. Przy zakupie kierowano się proponowanymi tytułami książek przez czytelników naszej biblioteki.

Co nowego w zbiorach biblioteki? Przyjdź i sprawdź!

 Z przyjemnością informujemy, że od maja 2018 r. w naszej bibliotece dostępne są nowości książkowe - 187 książek. Zapraszamy naszych wiernych moli książkowych, staraliśmy się spełnić wasze oczekiwania i marzenia – kupiliśmy, co chcieliście. Życzymy miłej lektury!

Agnieszka Twarowska

 

Czytaj więcej: Co nowego w zbiorach biblioteki? Przyjdź i sprawdź!

Podsumowanie akcji „Podaruj książkę bibliotece 2017”

podaruj książkęZakończyliśmy akcję „Podaruj książkę bibliotece”. W piątek 12 maja 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie akcji. Liderzy czyli uczniowie, którzy podarowali najwięcej książek otrzymali drobne upominki:-). Byli to:

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji „Podaruj książkę bibliotece 2017”

Czytanie to samo zdrowie!:)

czytanieŚwiatowy Dzień Zdrowia obchodzony 7 kwietnia oraz Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który świętujemy 2 kwietnia stały się okazją do przygotowania akcji promującej czytanie. Aby poprzeć faktami hasło naszej akcji wyeksponowane zostały na gazetce najnowsze wyniki badań przeprowadzone przez Yale University School of Public Health z których wynika, że:

Czytaj więcej: Czytanie to samo zdrowie!:)

Kiermasz Taniej Książki 2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzimy 2 kwietnia biblioteka szkolna zaprasza na „Kiermasz Taniej Książki”

 

Czytaj więcej: Kiermasz Taniej Książki 2017

Przedstawienie „Poplątane bajki” i podsumowanie programu „Książki naszych Marzeń”

konkursPod koniec maja odbyło się uroczyste podsumowanie działań podejmowanych w związku z realizacją założeń rządowego programu „Książki naszych marzeń”.
Dzięki udziałowi naszej szkoły w tym programie biblioteka szkolna wzbogaciła się o ciekawe książki dostosowane do zainteresowań młodych czytelników, a uczniowie mają okazję do przeniesienia się w nieznany dotąd i barwny świat książkowych bohaterów i ich przygód. Przypomnijmy, że dzięki dofinansowaniu w kwocie 3259,95 zł, przy ponad dwudziestoprocentowym wkładzie własnym z budżetu Gminy Wyszki, zakupiono 225 nowości do Biblioteki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach.

Czytaj więcej: Przedstawienie „Poplątane bajki” i podsumowanie programu „Książki naszych Marzeń”

Konkurs „Plakat zachęcający do czytania” dobiegł końca!

konkursZ przyjemnością informujemy, że konkurs na „Plakat zachęcający do czytania” został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Jury w składzie: p. wicedyrektor Marta Warpechowska, p. Renata Żukowska, p. Katarzyna Kristosiuk nagrodziło i wyróżniło po jednej najciekawszej pracy z każdej klasy.  
Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:

Czytaj więcej: Konkurs „Plakat zachęcający do czytania” dobiegł końca!

Konkurs „Książka, którą polecam” rozstrzygnięty!

konkursDnia 23 maja  2016 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Książka, którą polecam” organizowanego w szkolnej bibliotece, który był jednym z wielu działań zaplanowanych w ramach realizacji programu „Książki naszych marzeń”.
Jury w składzie:
- p. wicedyrektor Marta Warpechowska
- p. Renata Żukowska
- p. Katarzyna Kristosiuk
dokonało oceny prac plastycznych uczniów klas 0-III szkoły podstawowej oraz wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych:

Czytaj więcej: Konkurs „Książka, którą polecam” rozstrzygnięty!

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach