Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Przedstawienie „Poplątane bajki” i podsumowanie programu „Książki naszych Marzeń”

konkursPod koniec maja odbyło się uroczyste podsumowanie działań podejmowanych w związku z realizacją założeń rządowego programu „Książki naszych marzeń”.
Dzięki udziałowi naszej szkoły w tym programie biblioteka szkolna wzbogaciła się o ciekawe książki dostosowane do zainteresowań młodych czytelników, a uczniowie mają okazję do przeniesienia się w nieznany dotąd i barwny świat książkowych bohaterów i ich przygód. Przypomnijmy, że dzięki dofinansowaniu w kwocie 3259,95 zł, przy ponad dwudziestoprocentowym wkładzie własnym z budżetu Gminy Wyszki, zakupiono 225 nowości do Biblioteki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach.

Zakupy te były konsultowane z uczniami naszej szkoły oraz biblioteką publiczną. Celem wszystkich działań związanych z programem Książki naszych marzeń było zainteresowanie uczniów czytaniem dla przyjemności.
Jednym z ostatnich działań organizowanych przez bibliotekę był apel, podczas którego zostały wręczone nagrody uczniom biorącym udział w konkursach bibliotecznych: „Książka, którą polecam” oraz „Plakat zachęcający do czytania”. Głównym punktem spotkania było zaprezentowanie się uczniów klasy V w przedstawieniu „Poplątane bajki”. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w role Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Zajączka,  Elfa czy Dobrej Wróżki. Humorystyczna interpretacja tekstów, kolorowe stroje i rekwizyty wzbudziły wśród zaproszonych dzieci i nauczycieli  zachwyt i podziw. Gromkimi brawami nagrodzili oni artystów.
Główny cel, czyli zainteresowanie uczniów czytaniem dla przyjemności został osiągnięty, ponieważ zaobserwowano wzrost czytelnictwa w bibliotece szkolnej.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie w realizację założeń rządowego programu „Książki naszych marzeń” oraz sponsorom za książkowe nagrody, które z pewnością zachęcą uczniów do czytania oraz brania udziału w konkursach proponowanych przez bibliotekę.


Agnieszka Twarowska
nauczyciel bibliotekarz
Katarzyna Kristosiuk
pedagog

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach