Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Pod poduszką czy w skarpecie, dziś na pewno coś znajdziecie - Mikołajki w Bibliotece

mikołajkiJuż Mikołaj grzeje sanie, czego pragniesz niech się stanie!!!
I dorośli i dzieci wiedzą doskonale, że 6 grudnia obchodzimy dzień Świętego Mikołaja. Z tej też okazji w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie mikołajkowe, na które zaproszeni zostali uczniowie klas I, II, IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami.

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką. Rozumiejąc to i doceniając - nasza biblioteka popularyzuje ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich rozwoju. Gościem biblioteki tego dnia  była p. Jadwiga Szerszeń pracownik socjalny GOPS-u w Wyszkach, która przeczytała dzieciom książkę „Sekretna księga Świętego Mikołaja”. Najmłodsi poznali tajemnicę, która kryła się za dziwnym czerwonym przedmiotem, który wylądował nagle na dalekim biegunie południowym?
Podczas naszej imprezy nie mogło zabraknąć występów artystycznych. Uczniowie i uczennice klasy VI zaprezentowali dzieciom scenkę mikołajkową „Jak to jest z Mikołajem?”. Kolejnym punktem było wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Laurka dla biblioteki”.
W takim dniu nie mogło zabraknąć prezentów, więc uczestnicy otrzymali drobne upominki w postaci cukierków. Aby i pozostali uczniowie wiedzieli, że Mikołaj pamięta o wszystkich w tym dniu każdy uczeń, który zawitał do biblioteki i wypożyczył książkę otrzymał słodki upominek. Jak można się było spodziewać w tym dniu biblioteka zanotowała wyjątkowo wysokie czytelnictwo.
W tym miejscu pragnę podziękować Spółdzielni Uczniowskiej „Pszczółka” za ufundowanie słodkości oraz nagród konkursowych.
Dziękujemy serdecznie za zabawę. Z niecierpliwością czekamy na następne Mikołajki!
Życzymy wszystkim czarodziejskiej choinki, pod którą wyrosną piękne prezenty,
a Mikołajom, żeby nie pouciekały im renifery...

Katarzyna Kristosiuk- pedagog
Agnieszka Twarowska- nauczyciel bibliotekarz

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach