Dzisiaj jest: 18 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

II Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkół Podstawowych

W sobotę, 2 marca b.r. odbył się II Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, zorganizowany przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego szkoły w Wyszkach. Na hali sportowej zgromadziło się ok. 40 zawodników reprezentujących drużyny piłkarskie ze szkół podstawowych w Strabli, Topczewie oraz Wyszkach.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Zespołu Szkół pan Jan Falkowski, który powitał przybyłych na Turniej uczniów wraz z ich opiekunami.

Reprezentacja SP Strabla – opiekun pan Jarosław Wysocki

Reprezentacja SP Topczewo – opiekun pan Andrzej Karpiesiuk

Reprezentacja SP Wyszki klasa VI – opiekun pan Jacek Falkowski

Reprezentacja SP Wyszki klasa V – opiekun pan Jacek Falkowski

Reprezentacja SP Wyszki klasa IV – opiekun pan Wiesław Tyszkiewicz

Rozgrywki toczyły się na zasadzie ,,każdy z każdym”, dlatego też zawodnicy wszystkich drużyn mogli sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z przybyłymi miłośnikami piłki nożnej. Zmagania sportowe rozpoczęły się
o godzinie 10:00 i w sympatycznej atmosferze trwały do ich zakończenia. Pięć startujących drużyn rozegrało 10 meczów po 15 min mecz (2x7,5 min). Opiekę nad prawidłowym przebiegiem zawodów w roli sędziów sprawowali pan Wiesław Tyszkiewicz oraz pan Jacek Falkowski. W przerwie pomiędzy meczami zawodnicy mogli zregenerować siły posilając się przygotowanym poczęstunkiem.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce – klasa VI SP Wyszki

II miejsce – SP Strabla

III miejsce – SP Topczewo

IV miejsce – klasa IV i V SP Wyszki (po zaciętej rywalizacji wynik meczu pomiędzy tymi drużynami 2:2)

Drużyny sklasyfikowane na miejscach I–III otrzymały puchary, zaś wszystkie startujące nagrodzono pamiątkowymi dyplomami. Spośród zawodników biorących udział w zawodach wyłoniono również ,,Króla strzelców”, którym został uczeń klasy VI SP Wyszki Piotr Komar strzelając 10 bramek podczas Turnieju.

Organizatorzy Mistrzostw gratulują i serdecznie dziękują przybyłym na Turniej zawodnikom oraz ich opiekunom jak również rodzicom uczniów, którzy znaleźli czas aby zapewnić transport do szkoły swoim pociechom w sobotni dzień.

Jacek Falkowski

Wiecej zdjęć w fotogalerii - link