Dzisiaj jest: 29 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Osiągnięcia sportowe uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach

Uczniowie SP im. JPII wielokrotnie reprezentują swoją szkołę w zawodach w różnych dyscyplinach sportowych i zmagają się w uczciwej rywalizacji z reprezentacjami innych szkół, których w naszym powiecie jest ok. 20.

W bieżącym roku szkolnym również uczestniczyli w mistrzostwach powiatu Bielsk Podlaski w biegach przełajowych, piłce nożnej, badmintonie, tenisie stołowym. Dwie ostatnie z wymienionych dyscyplin sportowych były organizowane w SP Wyszki, a uczniowie tejże szkoły czynnie włączyli się w organizację i przeprowadzenie tych zawodów pod kierunkiem swoich opiekunów.

26 września b.r. uczniowie SP wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych plasując się ostatecznie, po zaciętej walce na VI miejscu.

sp1 1

Sienicki Rafał, Olszański Dominik, Bańkowski Marcin, Bazylewski Damian, Paszkowski Ireneusz, Falkowski Maciej, Falkowski Krystian, Trzeszczkowski Mateusz, Komar Piotr, Kowalewski Przemysław, Kamieński Krystian

Reprezentacja SP 2 października b.r. zajęła III miejsce w mistrzostwach powiatu i zdobyła puchar oraz pamiątkową piłkę nożną.

sp2 1

sp3 1

Paszkowski Ireneusz, Bańkowski Marcin, Bazylewski Damian, Olszański Dominik, Kowalewski Przemysław, Komar Piotr, Trzeszczkowski Mateusz, Warpechowski Arkadiusz, Falkowski Maciej, Trzeszczkowski Patryk, Falkowski Krystian, Kamieński Krystian

25 października uczniowie SP wystartowali w mistrzostwach powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Szczególne gratulacje oraz podziękowania należą się zawodnikom, którzy pomino tego, iż biegi nie należą do ich ulubionych dyscyplin sportowych to godnie reprezentowali szkołę. Przy pochmurnej chłodnej pogodzie (+5 C) na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim, wystartowali uczniowie urodzeni w 2002r na dystansie 600m, 2001r na dystansie 700m, oraz w 2000r na dystansie 800m. Łącznie w zawodach wzięło udział 333 uczniów z 15 szkół.

Pierzchało Adam, Olszański Dominik, Paszkowski Ireneusz, Sienicki Rafał, Falkowski Maciej, Bazylewski Damian, Bańkowski Marcin, Falkowski Krystian, Komar Piotr, Trzeszczkowski Mateusz, Łuczaj Sebastian

sp4 1

9 listopada 2012 r. w sali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach przeprowadzono mistrzostwa powiatu szkół podstawowych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 11 zespołów. Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła IV miejsce.

sp5 1

Warpechowski Arkadiusz, Komar Piotr, Trzeszczkowski Mateusz, Kowalewski Przemysław

12 listopada 2012 r. w sali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach przeprowadzono mistrzostwa powiatu szkół podstawowych w drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 12 zespołów. Drużyna chłopców SP Wyszki zajęła III miejsce.

sp6 1

Falkowski Maciej, Komar Piotr, Trzeszczkowski Mateusz, Kowalewski Przemysław

Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach składam serdeczne gratulacje i życzę powodzenia i sukcesów w kolejnych.

Opiekun: p. Jacek Falkowski