Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2023    |    Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy
   

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

   

OGŁOSZENIA

   

Szkoła na mapie

   

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów

Puchar Dyrektora ZS CKR w Rudce zdobyty

PDR 2019 12Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w  Spartakiadzie halowej piłki nożnej chłopców o Puchar Dyrektora ZS CKR w Rudce. W tych rozgrywkach zwykle brało udział 8-10 szkół. Nie zawsze odnosiliśmy tam sukcesy. W ubiegłym roku w półfinale minimalnie ulegliśmy gimnazjum w Serpelicach, potem wygraliśmy mecz o 3 miejsce z Ciechanowcem i zdobyliśmy brązowe medale. W tym roku nasze apetyty były większe.

Czytaj więcej: Puchar Dyrektora ZS CKR w Rudce zdobyty

VII Gminny Turniej "Futsal Cup" w Wyszkach dla gimnazjum

futsal cupFotoreportaż w galerii - link

27 marca 2018 r. odbyła druga część Turnieju Piłki Nożnej „Futsal Cup” w Wyszkach. Tym razem w zawodach wzięły udział drużyny chłopców z oddziałów gimnazjalnych z zaproszonych szkół i oczywiście z naszej szkoły. Ponieważ rozgrywki były kontynuacją programu „GRAMY REALNIE, NIE WIRTUALNIE” CZYLI RUCH I RYWALIZACJA SPORTOWA ZAMIAST UŻYWEK I KOMPUTERA, dlatego odbywały się pod patronatem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z siedzibą w Wyszkach.

Czytaj więcej: VII Gminny Turniej "Futsal Cup" w Wyszkach dla gimnazjum

Podsumowanie rozgrywek o tytuł Mistrza Szkoły w Futsalu Chłopców - 2017/2018

mfutW styczniu dobiegły końca rozgrywki o tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach w Futsalu Chłopców. W turnieju wzięły udział drużyny z oddziałów gimnazjalnych i klasy VII w następujących składach:

Kl. VII

Marcin Bazylewski, Kacper Młodzianowski, Maciek Twarowski, Dawid Twarowski, Jacek Łuczaj, Tomek Łuczaj, Marcin Malinowski, Błażej Niewiński, Błażej Nazarko.

Kl. IIA

Dawid Olendzki, Kamil Łuczaj, Kuba Nowicki, Szymon Niewiński, Piotr Topczewski, Piotr Nazarko, Paweł Filipczuk.

Kl. IIB

Łukasz Łuczaj, Bartek Kołodziejski, Bartek Falkowski, Sebastian Falkowski, Kuba Odachowski, Mateusz Niewiński, Janek Niewiński.

KL. IIIA

Piotr Trzeszczkowski, Dominik Falkowski, Marek Zielinko, Marcin Szymkowski, Damian Bazylewski, Tomasz Krasowski, Dominik Bieliński, Kacper Kowalewski.

Kl. IIIB

Marcin Bańkowski, Rafał Sienicki, Mateusz Piotrowski, Tomasz Falkowski, Grzegorz Onopa, Maks Falkowski, Kamil Kuryś, Dominik Marczuk.

Poniżej zestawienie meczów i strzelcy bramek:

 

Czytaj więcej: Podsumowanie rozgrywek o tytuł Mistrza Szkoły w Futsalu Chłopców - 2017/2018

Jesteśmy Mistrzami Ortografii

konkurs ortografii„Polska ortografia jest o wiele łatwiejsza od ortografii angielskiej, francuskiej czy  niemieckiej. W historycznych zasadach niczego nie można zmieniać….”
[prof. Jan Miodek]

Zapewne nie wszyscy zgadzamy się z prof. Janem Miodkiem w kwestii łatwości naszej polskiej ortografii. Jednak mam nadzieję, że ci, co się zgadzają z sentencją profesora, należą do większości. Uczenie się zasad ortografii samo w sobie  nie jest najciekawszym zajęciem dla młodych ludzi, ale ogromne korzyści w tej dziedzinie przynosi czytanie książek.

Czytaj więcej: Jesteśmy Mistrzami Ortografii

"Śpiewajmy naszej Ojczyźnie" - konkurs w Boćkach

konkursMaj jest miesiącem szczególnym dla naszego kraju. Dla upamiętnienia ważnych wydarzeń w historii Polski składamy kwiaty pod pomnikami pamięci narodowej, uczestniczymy w przemarszach, wywieszamy flagi, ale także śpiewamy naszej Ojczyźnie. Uczennice naszej szkoły uczciły ten szczególny czas uczestnicząc w Powiatowym Konkursie Pieśni Religijno-Patriotycznej i Żołnierskiej organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach.

Czytaj więcej: "Śpiewajmy naszej Ojczyźnie" - konkurs w Boćkach

Wykorzystanie zalet drewna na zajęciach z techniki

drewnoPierwsze drewniane meble, pięknie zdobione, powstały już 3500 lat temu w Egipcie. Znaleziono je w grobowcach faraonów, ponieważ miały służyć władcom w życiu pozagrobowym. Dzisiaj drewno stosowane jest jako materiał konstrukcyjny oraz wykończeniowy.
Uczniowie klasy V poznawali zalety drewna podczas zajęć technicznych. Wspólnie z rodzicami przygotowali materiały potrzebne do wykonania określonych wyrobów.

Czytaj więcej: Wykorzystanie zalet drewna na zajęciach z techniki

Ściegi - nowe umiejętności na ZT

ściegiNauka szycia ubrań to nie tylko umiejętność tworzenia praktycznych, użytecznych rzeczy. Krawiectwo rozwija zdolności manualne, wyobraźnię, uczy koncentracji i cierpliwości, podejmowania świadomych decyzji. Te umiejętności można zdobywać już od najmłodszych lat, a odpowiednio pokierowane - przekuć w pasję, która być może stanie się w przyszłości zawodem.

Czytaj więcej: Ściegi - nowe umiejętności na ZT

Regionalne tradycje kulinarne

regionalne kuchnieKuchnia polska jest otwarta na wpływ wielu kultur i do dziś pozostaje zróżnicowana bukietem smaków. Na naszych stołach często goszczą przysmaki z Indii, Japonii, Turcji czy krajów basenu Morza Śródziemnego. Uczniowie gimnazjum poznawali smaki egzotycznych potraw podczas zajęć technicznych. Pracując metodą projektu, przygotowali ciekawe prezentacje kulinarne z charakterystycznym akcentem przypraw i zestawu posiłków  dla danego kraju.

Czytaj więcej: Regionalne tradycje kulinarne

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach