Dzisiaj jest: 8 Września 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Nestor, Radosław

Imprezy biblioteczne

Grudniowo, wesoło i świątecznie w bibliotece

Grudzień to magiczny miesiąc, a Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas w roku, który spędzamy w gronie przyjaciół i rodziny. W bibliotece szkolnej przy lekturze świątecznych opowiadań, zabaw i konkursów uczniowie wkroczyli w wyjątkowy czas oczekiwania na zbliżające się święta. Odpowiedni wystrój biblioteki i dekoracje tworzyły radosny, świąteczny klimat.

Rozpoczęliśmy od poznania historii Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który ze względu na przypisywane mu uczynki został pierwowzorem postaci rozdającej dzieciom prezenty.  A jeżeli o prezentach mowa to dzieci, które podczas przerw między lekcjami odwiedzały bibliotekę, miały możliwość rysowania na dużym kartonie podarków, jakie chciałyby dostać od Mikołaja.

Nie mogło zabraknąć też świątecznych konkursów: dzieci z klas I-III zmagały się z wykreślanką świąteczną, uczniowie starsi natomiast rozwiązywali krzyżówkę „Reniferów cała zgraja ciągnie sanie Mikołaja”

 Kolejną atrakcją była świąteczna fotobudka, która spodobała się nie tylko uczniom, ale też nauczycielom. Wszyscy chętnie robili sobie zabawne świąteczne zdjęcia.

W ostatnim tygodniu grudnia w ciepły i świąteczny nastrój wprowadziło dzieci przeczytane przez Emilkę i Wiktorię opowiadanie „Ale prezent!” E. Stadtmuller, w którym zziębnięta papużka znajduje nowy dom. Odbył się też konkurs „Choinkowi goście”, a zadaniem uczestników było rozpoznanie bohaterów książek (bajek), których wizerunki zostały zawieszone na choince. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana.

Wspólnie spędzone chwile na pewno pozostaną w naszej pamięci. A wszystkim naszym Czytelnikom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, chwili relaksu z ciekawą książką oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2020 roku, również tych spędzonych w szkolnej bibliotece.

Agnieszka Twarowska

„Nie obejdzie się bez misia”- Dzień Misia w bibliotece

Kolorowy, bury, mały, duży w kubraczku lub bez... każdy z nas miał lub ma swojego ulubionego misia. 25 listopada swoje święto obchodzi ta najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W bibliotece szkolnej przygotowano na ten dzień mnóstwo atrakcji. Specjalnie przygotowane na tę okazję dekoracje podkreśliły charakter tego święta.Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa książek o misiach i niedźwiedziach – zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych czytelników. Wszystkie prezentowane książki pochodzą ze zbiorów naszej biblioteki. Uczniowie poznali najsłynniejsze misieznane z książek i filmów, o których  informacje można było przeczytać na umieszczonej w bibliotece gazetce.

Nie zabrakło również słodkości, na co dzieci zawsze czekają. Każdy, kto przyszedł tego dnia do biblioteki ze swoim pluszowym misiem i wypożyczył książkę, otrzymał słodką niespodziankę.

Czytaj więcej: „Nie obejdzie się bez misia”- Dzień Misia w bibliotece

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2019

Jak co roku październik był miesiącem, w którym biblioteka zaprosiła wszystkich uczniów szkoły do obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmiało: „Wyobraź sobie…”. Celem corocznej akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie święta bibliotek, propagowanie zainteresowania książką, integracja środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Świętowanie rozpoczęliśmy od przygotowania gazetki informującej o święcie, oraz udekorowania biblioteki. Na korytarzach szkoły pojawiły się plakaty informujące o zaplanowanych wydarzeniach, które odbywać się będą w tym miesiącu.

            W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowaliśmy następujące działania:

- konkurs - krzyżówka „Spotkanie z biblioteką” skierowany do uczniów klas IV – VIII,

 - konkurs – krzyżówka „Bohaterowie książek” skierowany do uczniów kl. I-III,

Czytaj więcej: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2019

Digital Youth Forum – czyli młodzi ludzie o kreatywnym wykorzystaniu internetu i nowych technologii

 Dnia 23 maja 2019r. uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w konferencjI on-line  Digital Youth Forum-  JESTEŚMY WOLNI. MAMY WYBÓR. WYBIERAMY KREATYWNOŚĆ I POZYTYWNE DZIAŁANIE. EKSPLORUJEMY, TWORZYMY, DZIELIMY SIĘ. WALCZYMY O TO CO DLA NAS WAŻNE.

Digital Youth Forum (DYF) to jednodniowe forum dla młodzieży na temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online organizowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę wraz z licznymi partnerami: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Polski Komitet UNESCO.

Na wstępie pani Ewa Dziemidowicz z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, koordynatorka DYF powiedziała : Proponujemy młodzieży coś więcej niż rozmowę o zagrożeniach i zasadach bezpieczeństwa. Pokazujemy, że mają wybór – zamiast być biernymi konsumentami, mogą nowe technologie wykorzystywać w kreatywny i pozytywny sposób, podejmując działania, które mają realny wpływ na otaczającą ich rzeczywistość. Nie da się tego zrobić lepiej niż odwołując się do pozytywnych doświadczeń ich samych oraz ich rówieśników

Podczas spotkania podjęto z uczniami tematykę zagrożeń internetowych, w tym cyberprzemocy. Uczniowie zostali zachęceni do udziału w projekcie Fundacji Orange „jestnaswiecej”, celem którego jest okazanie sprzeciwu wobec hejtu i solidarność z jego ofiarami.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły niezwłocznie założyli pomarańczową sznurówkę i zrobili pamiątkowe zdjęcia na znak przyłączenia się do akcji.

Katarzyna Kristosiuk

Agnieszka Twarowska

Dzień czekolady - najsłodsze święto w roku!

     Chociaż Dzień czekolady przypada 12 kwietnia, to w naszej bibliotece świętowaliśmy najsłodszy dzień w roku trzy dni wcześniej ze względu na przypadające tego dnia egzaminy gimnazjalne. We wtorek na czytelników czekała okolicznościowa gazetka oraz test „Co wiesz o czekoladzie?” dla chcących sprawdzić swoją wiedzę o tym przysmaku. Najwięcej trafnych odpowiedzi udzielili:

 

- Kacper Kamiński, kl. VII

- Kornelia Angielczyk, kl. VII

- Patrycja Miluska, kl. II.

     Odbył się też słodki konkurs „Czekoladek bez liku mamy w słoiku, policz, ile ich jest drogi Czytelniku, który wzbudził ogromne emocje podczas naszych wcześniejszych spotkań! Ilość znajdujących się w słoiku czekoladowych jajek (a było ich 123 ) prawidłowo oszacował:

- Daniel Sawoniuk, kl. IIIa

 

Czytaj więcej: Dzień czekolady - najsłodsze święto w roku!

Słodkiego, miłego… czytania na wiosnę!

wiosna 277

  •     Słodkiego, miłego… czytania na wiosnę” pod takim hasłem 21 marca 2019r. uczniowie świętowali pierwszy dzień wiosny w bibliotece szkolnej. Tego dnia od samego rana czekała na czytelników niespodzianka. Do każdej wypożyczonej książki dołączona została słodka niespodzianka. Frekwencja wypożyczeń tego dnia była imponująca!!! Podczas przerw między lekcjami młodsze dzieci pod okiem starszych koleżanek z wielkim zapałem zmagały się z wiosennymi zagadkami, rebusami i łamigłówkami.
  •       Mimo, iż pogoda za oknami nie przypomina nam jeszcze kolorowej i ciepłej wiosny, to atmosfera w pełni nam to wynagrodziła. Dziękujemy za mile spędzony czas!
  • A. Twarowska
  • GALERIA

Walentynki w bibliotece

  • walentynki 2019Wiele atrakcji czekało na odwiedzających progi biblioteki szkolnej w Dzień Zakochanych, czyli Walentynki:
  • - konkurs – zabawa „Serduszek bez liku mamy w słoiku, oszacuj ile ich jest drogi czytelniku”. Zadanie polegało na oszacowaniu liczby serduszek w słoiku. Konkurs może nie typowo biblioteczny, jednak dostarczający wielu emocji i śmiechu a wymagający jedynie dobrego oka i sporej dawki szczęścia. Konkurs wygrali: Damian Falkowski, kl. II; Przemek Łapiński, kl. VI; p. Justyna Copiuk-Suszyńska. W słoiku było 105 serduszek. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

Czytaj więcej: Walentynki w bibliotece

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018

 Jak co roku w miesiącu październiku, obchodziliśmy w naszej szkole  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W  roku szkolnym 2018/2019 święto bibliotek obchodzone było pod hasłem: „Książka to przyszłość". Ponieważ w październiku oczy całej szkoły zwrócone były na bibliotekę, w tym czasie pojawiły się dekoracje oraz plakaty na korytarzach szkolnych informujące o różnych imprezach zaplanowanych z okazji tego święta.

W programie obchodów znalazły się:

- konkurs : „Zostań bibliotecznym omnibusem”- kl. IV-VI.

W konkursie zwycięzcami zostali:

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach