Dzisiaj jest: 23 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2016

miesiąc bibliotekHasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: „KSIĄŻKA to dopiero początek…” i w naszej szkole obchodzone było już po raz kolejny. W ramach obchodów święta w bibliotece szkolnej przygotowaliśmy następujące działania, których celem było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły:

 

* Konkurs pt. "Laurka dla biblioteki" dla kl. I-III szkoły podstawowej.
* Konkurs  pt. „Hasło promujące czytanie” dla kl. IV-VI i I-III gimnazjum.
* Akcja „Podaruj książkę bibliotece”- została przedłużona do końca grudnia 2016r.
* Kiermasz Taniej Książki.
* Wystawka nowości książkowych.
Prace nagrodzone w konkursie plastycznym pt. „Laurka dla biblioteki”
- Zuzanna Trzeszczkowska, kl. IIIb
- Otylia Miluska, kl. IIIb
- Kinga Sacharzewska, kl. IIIb

Uczniowie i uczennice nagrodzone w konkursie „Hasło promujące czytanie”

- Natalia Miluska, kl. V
- Dawid Borowski, kl. IV
- Kacper Kamiński, kl. V
- Agata Falkowska, kl. IV

Nagrody za udział w konkursie otrzymali również: Tomek Łuczaj, Jacek Łuczaj, Patryk Niewiński, Dawid Twarowski, Maciej Twarowski, Patrycja Falkowska, Natalia Falkowska, Ewelina Trzeszczkowska, Ewelina Zdrojkowska - kl. VI.

Serdecznie gratulujemy!


Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, a nauczycielom za motywowanie uczniów do wzięcia udziału w konkursach. Szczególne podziękowanie kierujemy do Spółdzielni Uczniowskiej „Pszczółka” - sponsora nagród.


Nauczyciel bibliotekarz
Agnieszka Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach