Dzisiaj jest: 22 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Czeko, czeko, czekolada…

czekoladaNa sam dźwięk tych słów robi się przyjemnie, nie bez powodu. Jedno z najsłodszych świąt w roku - Dzień Czekolady już po raz kolejny obchodziliśmy w szkolnej bibliotece. Czytelnicy, którzy 12 kwietnia odwiedzili bibliotekę i wypożyczyli książkę mogli w nagrodę rozkoszować się czekoladowymi przysmakami. Akcja przyciągnęła wielu czytelników, a nawet gimnazjalistów, którym nagle „posmakowała książka”.

W sposób szczególny świętowały najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b oraz 3-4-latki. Podczas wspólnego spotkania maluchy wysłuchały i obejrzały książeczkę Marisy Nunez „Czekolada”. Kolejnym punktem czekoladowego szaleństwa było malowanie czekoladowych obrazków na wafelkach. Dzieci miały wielką frajdę, maczały palce w czekoladzie i tworzyły niepowtarzalne kompozycje. Podczas święta czekolady, nie zabrakło także czasu na czekoladowy makijaż:) Było iście czekoladowo:)
Aby dzień zaliczyć do "pysznych" na koniec nie mogło zabraknąć czekoladowego poczęstunku. Dzieci mogły zjeść swoje czekoladowo-waflowe obrazki. Na zakończenie uczestnicy dostali drobne czekoladowe upominki - saszetki czekolady na gorąco. Świetnie się bawiliśmy, buzie umorusaliśmy, brzuszki nie bolały, a słodycze smakowały!
Wszystkim miłośnikom czytania polecamy  „czekoladowe” książki – „Charlie i fabryka czekolady” Roald Dahl, „Dzień czekolady” Anna Onichimowska, „Czekolada” Marisa Nunez, które można znaleźć na półkach naszej biblioteki.
    
Katarzyna Kristosiuk - pedagog
Agnieszka Twarowska – nauczyciel bibliotekarz

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach