Dzisiaj jest: 16 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Czytamy Franklina

czytamy franklinaFranklin to postać znana i lubiana wśród wszystkich dzieci. Chcąc przybliżyć  postać sympatycznego żółwia w bibliotece szkolnej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowane zostały "Spotkania z Franklinem", w których udział wzięli uczniowie klasy II i III. Jak zwykle udało się nam połączyć część edukacyjną ze świetną zabawą. 

 Jego przygody fascynują wszystkie dzieci, dlatego z uwagą przysłuchiwały się opowieści o „Franklinie, który zgubił się w lesie” czytanej przez uczennicę klasy Ia Darię Pruszyńską. Po wysłuchaniu bajki,  dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w rozmowie o zasadach zachowania się w lesie oraz skutkach niesłuchania rodziców.W dalszej części programu dzieci ochoczo przystąpiły do testu balonowego z wiedzy o lesie i jego mieszkańcach oraz wspólnie grały w gry towarzyskie: domino i memo. Następnie przystąpiliśmy do stworzenia swojego własnego żółwia. Z zakrętek plastikowych butelek i kolorowych kartonów powstały piękne zwierzątka.

O tym, jak wielką sympatią dzieci darzą Franklina i bibliotekę, niech świadczy fotorelacja z naszego spotkania.

Zbliżają się wakacje, spędźmy je razem z książką! To najlepsza i sprawdzona rada!

 

Agnieszka Twarowska- nauczyciel bibliotekarz

Katarzyna Kristosiuk- pedagog

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach