Dzisiaj jest: 1 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Antonina, Antoni, Albin

Jak pewna mama odczarowała wielkoluda

nasza mama czarodziejka26 maja to najpiękniejszy dzień w roku – Dzień Matki. W dniu poprzedzającym to święto dzieci z klas Ia i Ib uczestniczyły w spotkaniu, które odbyło się w szkolnej bibliotece.

Wprowadzeniem do zajęć była wspólna zabawa w „balonik”. Następnie dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki J. Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”, który przeczytała gimnazjalistka Emilia Filipczuk.

Po uważnym wysłuchaniu rozdziału „Jak pewna mama odczarowała wielkoluda” dzieci zastanawiały się, co to znaczy być wielkoludem, z jakiego powodu i po co ludzie się nadymają?, czy im się to opłaca?, co myślą wtedy o nich inni. Następnie dzieci sprawdziły, czy sposób mamy na zwalczanie zarozumialstwa jest skuteczny. Wszystkie zaczęły naśladować puszczanie przez słomkę baniek mydlanych. a później próbowały je złapać. Kolejnym etapem były zajęcia praktyczne - wykonanie laurek dla swoich mam, które mogli zabrać na pamiątkę. Pierwszaki były bardzo zadowolone ze spotkania, które dostarczyło im wiele wrażeń.

Wizyta w bibliotece była ciekawą lekcją, gdyż zaszczepiła wśród najmłodszych zamiłowanie do książek. Nasza biblioteka biorąc udział w Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, propaguje codzienne czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju psychicznego.

W myśl głównych założeń kampanii codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawie magiczną, zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny.

Zwieńczeniem wspólnego spotkania było pamiątkowe zdjęcie.

Kristosiuk Katarzyna

Twarowska Agnieszka

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach