Dzisiaj jest: 23 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

Wycieczka do Warszawy

336603496 1280411912546000 8806470496566304544 n22.03.23 r. uczniowie klas V - VIII udali się na wycieczkę do stolicy. Wyjechali o 6.00 rano, pełni pozytywnej energii. O godz. 9.00 byli już w Muzeum Powstania Warszawskiego. To wyjątkowe miejsce, które upamiętnia głównie, wydarzenia z 1944 r., bolesnej karty naszej historii. Znajdują się tam pamiątki związane z powstaniem i wspomnienia Tych, którzy walczyli za naszą wolność. To m.in.; broń, dokumenty, mundury, przedmioty osobiste i wiele innych cennych eksponatów. Warto dodać, iż każdy uczeń mógł wziąć do domu specjalne materiały historyczne i kartki z powstania. Następnym punktem wycieczki było Interaktywne Muzeum Filpperow " Pinball Syation". To innowacyjne połączenie rozrywki i zapoznanie się z historią pierwszych maszyn do gier. Wyzwoliły one dużo energii i emocji wśród uczniów. Uczestnicy wycieczki byli również w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Tam wprowadzono ich w tematykę kostiumów i strojów z epoki. Podczas części praktycznej zadaniem uczniów było zaprojektowanie kostiumu filmowego. Nasza młodzież wykazała się kreatywnością i przygotowała oryginalne stroje.

Ostatnim punktem wycieczki było Stare Miasto i zakup pamiątek. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że wyjazd był udany. Nas cieszy fakt, iż 18 osób ( na 45) skorzystało jeszcze z bonu turystycznego.

Kierownik wycieczki Anna Twarowska oraz opiekunowie; B. Pierzchalo, J. Copiuk - Suszyńska, Ag. Twarowska, J. Falkowski.

ZDJĘCIA

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach