Dzisiaj jest: 29 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

„Jak to Babcia z Dziadkiem się poznali”

3Dnia 20.01.2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III pod czujnym okiem wychowawczyń przygotowały część artystyczną.

Na wspólne świętowanie licznie przybyli do nas Babcie i Dziadkowie oraz zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Rodziców pani Mariola Lachowska, ksiądz dr Edward Sitnik oraz dyrektor  naszej szkoły: pan Jacek Falkowski.

Zaproszeni goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością wypatrywali swoich wnuków. Pan dyrektor Jacek Falkowski powitał przybyłych gości oraz złożył im życzenia. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej wnukowie przedstawili swoim dziadkom program artystyczny pt. „Jak to Babcia z Dziadkiem się poznali”, który poprowadziła Maja i Marcin – uczniowie klasy III. Były tańce, piosenki, wiersze oraz życzenia. Dziadkowie mogli przenieść się do czasów swojego dzieciństwa i młodości. Mali artyści z przejęciem występowali na scenie, a czcigodni biesiadnicy ze wzruszeniem podziwiali ich umiejętności.

Następnie dzieci odśpiewały gromkie 100 lat i obdarowały swoich ukochanych Dziadków upominkami  w postaci swoich zdjęć w ozdobnych ramkach.

Frekwencja jak co roku dopisała. Spotkanie upłynęło przy herbatce, w miłej i serdecznej atmosferze. Gościom towarzyszyła radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Dziadków!

Szczere podziękowania kierujemy do rodziców, którzy przygotowali ciasto i pomogli
w jak najlepszy sposób przyjąć gości. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

Kochanej Babci i drogiemu Dziadkowi życzymy

byście zawsze zdrowiem dobrym się cieszyli,

By humory przez cały czas Wam dopisywały,

A także by te największe marzenia Wam się spełniały!

Elżbieta Ułaszonek

ZDJĘCIA                                                               Edyta Tworkowska