Dzisiaj jest: 29 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Wyszkach przebiegły pod hasłem: „Wyśpiewać dziś Wam chcemy życzenia…”.

Poza gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły udział w uroczystości wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Wyszki – pan Mariusz Korzeniewski, proboszcz miejscowej parafii – ksiądz Edward Sitnik, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą – panią Mariolą Lachowską – na czele, a także emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Podczas części artystycznej, która miała charakter koncertu życzeń, uczniowie wyrażali swoją wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły, dedykując im piosenki, wiersze oraz tańce. Bogaty i oryginalny repertuar sprawił, że zarówno dorośli, jak i młodsi uczestnicy uroczystości, nie nudzili się. Niewątpliwie ogromną zasługę trzeba przypisać tu przede wszystkim występującym uczniom, którzy odgrywali swoje role z dużą swobodą, humorem                                i energią, dzięki czemu porwali zgromadzonych do wspólnej zabawy.

Na koniec akademii, przy dźwiękach utworu „Kamień z napisem love” zespołu Enej, uczniowie wręczyli gościom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły upominki nawiązujące do tekstu piosenki – piękne róże od Rady Rodziców i kamyki z wymownym „love” od uczniów.

Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Jacek Falkowski oraz zaproszeni goście.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły nagród Wójta i Dyrektora.

Miłym akcentem spotkania był słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców, którym należą się w tym miejscu serdeczne podziękowania.

Justyna Copiuk-Suszyńska

Samorząd Uczniowski pod opieką Renaty Żukowskiej