Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

„Janie Pawle II, Święty nasz Patronie…”

DSC 5423 CopyMożna by rzec, kiedy to minęło... Już od trzydziestu lat Jan Paweł II patronuje naszej szkole. 18 maja, w dniu 102. rocznicy urodzin papieża, świętowaliśmy jubileusz 30-lecia nadania szkole imienia tego Wielkiego Polaka. Uroczystość podniosła, dlatego też zgromadziła liczne grono gości. Tego dnia byli z nami: Sekretarz Stanu w MEiN – Dariusz Piontkowski, Podlaski Kurator Oświaty – Beata Pietruszka, Członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego – Marek Malinowski, w imieniu Starosty Bielskiego – Marek Martyniuk, dyrektorzy lokalnych instytucji, zaprzyjaźnionych z nami szkół noszących imię Jana Pawła II oraz sąsiednich szkół. Nie mogło zabraknąć również władz gminnych na czele z Wójtem – Mariuszem Korzeniewskim. Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w intencji społeczności szkolnej przewodniczył ks. dr Tadeusz Syczewski – rektor Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

Drugą część uroczystości rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II. Następnie udaliśmy się na halę sportową, gdzie dyrektor Jacek Falkowski zaprezentował  historię szkoły oraz bieżące działania. Z niezwykle żywym aplauzem spotkała się część artystyczna przedstawiona przez uczniów i nauczycieli. Nie zabrakło tańców, piosenek, pantomimy. Poruszającym momentem było wykonanie utworu „Nie zastąpi Ciebie nikt” przez p. Marka Jarosza – dyrektora GCBK w Wyszkach i p. Joannę Szczesiul – nauczycielkę naszej szkoły. Niech słowa Papieża, które kolejny raz zostały przypomniane, będą drogowskazem dla wielu z nas.

Niespodziewanym akcentem uroczystości było nadanie naszej szkole medalu „100-lecia Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego”, który otrzymaliśmy z rąk rotmistrza Piotra Szakacza.

Liczne dekoracje w całej szkole, galowe stroje uczniów, podekscytowanie i wzruszenie świadczyły niewątpliwie o wyjątkowości tego Dnia. Postać Patrona z pewnością połączyła wszystkich zebranych. Pobrzmiewają nam jeszcze słowa widniejące na wymownej i okazałej dekoracji: „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za możliwość wspólnego świętowania 30. rocznicy nadania Szkole imienia Jana Pawła II, a nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie i ogrom pracy włożony w organizację naszego jubileuszu.

ZDJĘCIA                                                                                     p. Marta Warpechowska, p. Renata Żukowska