Dzisiaj jest: 29 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Ślubowanie Klasy Pierwszej

IMG 9306 Copy„Zaprzyjaźnić się z książkami,

dumą swojej szkoły być,

ze wszystkimi pierwszakami

ślubujemy dziś!

Uczniem być – to ważna sprawa,

i otwierać wiedzy drzwi.

Uczyć się , by świat poznawać,

ślubujemy dziś!”

27 października 2021 roku to bardzo ważna data dla dzieci z klasy I. W tym właśnie dniu odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach. Swoją obecnością zaszczycili nas: inspektor oświaty –    p. Agnieszka Piotrowska, dyrektor BS w Brańsku o/Wyszki – p. Barbara Wyszkowska – Perkowska, przewodniczący Rady Rodziców – p. Marek Kuczyński, dyrekcja szkoły – p. Jacek Falkowski i p. Marta Warpechowska, nauczyciele oraz uczniowie kl. II i III,           a także rodzice.

Bohaterowie uroczystości w galowych strojach i biretach wyglądali tego dnia pięknie. Nie zabrakło też czerwonego dywanu i okolicznościowej dekoracji.

Na początku pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie, po którym wicedyrektor  p. Marta Warpechowska dokonała pasowania, a dyrektor p. Jacek Falkowski wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy. Przedstawiciele klasy I złożyli także kwiaty i zapalili znicze przy pomniku Jana Pawła II.

Wreszcie przyszedł czas na życzenia i upominki dla pierwszoklasistów. Goście mieli dla pierwszaków mnóstwo ciepłych słów i prezentów.

Na zakończenie w imieniu rodziców głos zabrała p. Anna Miłkowska, która podziękowała wszystkim za obecność, dzieciom złożyła życzenia, a gości zaprosiła na poczęstunek.

Uczniom klasy I gratuluję występu, rodzicom zaś życzę, by zawsze byli dumni ze swoich pociech.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości – serdecznie dziękuję. Szczególne słowa wdzięczności kieruję w stronę rodziców uczniów klasy pierwszej.

Zdjęcia                                                                                                                                 p. Agata Wyszkowska