Dzisiaj jest: 23 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

1 896x754„- Puchatku?

- Tak, Prosiaczku?

- A nic, chciałem się tylko upewnić, że jesteś…”

~ Alam Alexander Milne~

W dniu 25 listopada przedszkolaki z naszej szkoły obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Pomimo tego, iż dzieci mają mnóstwo nowoczesnych, interaktywnych i modnych zabawek, nikt nie zapomina o pluszowym misiu, który jest ponadczasowy. W tym roku, ze względu na pandemię, niestety pluszowe misie nie mogły przyjść z dziećmi do przedszkola. Nie zmienia to faktu, że o nich pamiętaliśmy i wspólnie świętowaliśmy ich urodziny. Pluszowy miś towarzyszy dzieciom na całym świecie od ponad stu lat. Ten wyjątkowy przyjaciel jest wciąż niezastąpiony.

W środę od samego rana w szkole dało się słyszeć radość i dobrą zabawę. Pomimo, iż każda grupa przedszkolna bawiła się we własnym gronie, wychowawczynie przygotowały dzieciom wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, doświadczenia, prezentację o historii Pluszowego Misia, zabawy z chustą animacyjną, piosenki, pląsy, misiowe tańce, degustacje słodkości z miodem, zdjęcia w misiowej fotobudce. Dzieci lepiły misia z masy solnej, robiły misie z papierowych talerzyków, dostały misiowe balony oraz misie Lubisie. Nie zabrakło również gromkiego „sto lat…”, pamiątkowych medali i dyplomów. Pomimo tego, iż miś nie mógł przyjść do przedszkola, żadne dziecko nie wróciło do domu bez swojego pamiątkowego misia.

Ten dzień w grupach przedszkolnych był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Nikt się nie nudził i nie był smutny. Miś jest bardzo ważny w życiu każdego dziecka. Można się z nim bawić, można go przytulić, gdy jest smutno, a nawet zwierzyć mu się z sekretów, bo miś jest prawdziwym przyjacielem.

Mamy nadzieję, że to radosne, misiowe przyjęcie dzieci będą wspominać przez cały rok. A za rok… znów będziemy świętować J

ZDJĘCIA                                                                                                                    Zespół nauczycieli wychowania przedszkolnego