Dzisiaj jest: 14 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Stella, Bonawentura, Marcelin
   
   

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

   

OGŁOSZENIA

   

Szkoła na mapie

   

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

Od Was zależy jutrzejszy dzień...

DSC 9019 Copy 28. rocznica nadania Szkole Podstawowej w Wyszkach imienia Jana Pawła II zgromadziła                w przedostatni piątek listopada społeczność szkolną i gości na uroczystym apelu. W tym ważnym dniu towarzyszyli nam: Wójt Gminy Wyszki – pan Mariusz Korzeniewski, proboszcz Parafii Św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach – ksiądz dr Andrzej Ulaczyk, proboszcz Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Maleszach – ksiądz Marek Jakimiuk i pani Bożena Siemieńczuk reprezentująca Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkach.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie hymnu szkoły. Tuż po tym dyrektor, pan Jacek Falkowski,   w krótkich słowach nawiązał do świąt obchodzonych w listopadzie, których to uwieńczeniem jest dzień tak ważny dla naszej szkoły – rocznica nadania jej imienia Wielkiego Polaka, Jana Pawła II.

 

 

Uczniowie najpierw odczytali wspomnienia osób pamiętających dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dalsza część występu skupiała się na ważnych słowach naszego Patrona, kierowanych głównie do młodzieży, a głoszonych przez Niego podczas pielgrzymek do ojczyzny. Nauka Jana Pawła II krzepiła młodych ludzi, dodawała wiary, nadziei, odwagi,                ale też skłaniała do refleksji i uczyła pokory. Wierzymy, że nadal ma wielką moc.

Niezwykle wymowna była pantomima odegrana przez trzech chłopców z klasy VI B, przedstawiająca walkę dobra ze złem. Chłopcy świetnie wcielili się w swoje role, a „Zło” zupełnym przypadkiem zdołało wystraszyć kilkoro najmłodszych członków publiczności, którzy na szczęście znaleźli pocieszenie w bezpiecznych ramionach swoich pań.

Wszystko to przeplatane było pięknymi pieśniami: „Niechaj zstąpi Duch Twój”, „Dotknij, Panie moich oczu”, „Litanią do Jana Pawła II” i „Ty, światłość dnia”.

Część artystyczna zakończyła się złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza przy pomniku Patrona oraz odśpiewaniem „Barki”. Kilka słów do zgromadzonych skierowali też zaproszeni goście: pan wójt oraz ks. dr Andrzej Ulaczyk. Natomiast ks. Marek Jakimiuk podzielił się swoją twórczością, odczytując jeden z autorskich wierszy.

Justyna Copiuk-Suszyńska

Renata Żukowska

GALERIA

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach