Dzisiaj jest: 29 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Podsumowanie projektu "Rozwój przez kompetencje" - grupa kompetencji "Przedsiębiorczość"

Ewa KierykJak już wiadomo z wcześniejszej informacji, grupa trzecioklasistów równocześnie z zakończeniem nauki w naszej szkole zakończyła pracę w ramach projektu „Rozwój przez kompetencje”, współfinansowanego przez UE w ramach środków EFS. Grupę realizującą kompetencję przedsiębiorczość tworzyli:

1. Mateusz Budlewski

2. Martyna Chomicka

3. Paulina Dec

4. Joanna Godlewska

5. Agnieszka Mierzwińska

6. Patryk Mieszczyński

7. Anita Olendzka

8. Magdalena Pierzchało

9. Agnieszka Sawoniuk

10. Anna Topczewska

11. Paulina Trzeszczkowska

W trakcie pięciu semestrów uczniowie opracowali następujące tematy projektowe:

1. „Unia Europejska – szanse i zagrożenia Polski jako członka UE po sześciu latach członkostwa”

2. „Na dywaniku w gabinecie dyrektora”

3. „Kulturowe różnice między Europejczykami”

4. „Poszło z dymem”

5. „Siła jednego grosza”

Dwie z tych prezentacji zostały wyróżnione przez zespół oceniający, co zaowocowało dwukrotnym udziałem w Festiwalu Naukowym i otrzymaniem nagród rzeczowych.

Najbardziej zadowoleni jesteśmy z efektów pracy w ostatnim semestrze. Realizację tematu „Siła jednego grosza” połączyliśmy ze zbiórką funduszy na pomoc poszkodowanej w wypadku Ewie Kieryk. Udało się zebrać 870zł.

Chcielibyśmy w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim, dzięki wsparciu których nasza praca była łatwiejsza. Dziękujemy Dyrekcji i Radzie Pedagogicznej ZS im. Jana Pawła II w Wyszkach, Panu Wójtowi, Panu Dyrektorowi BS w Wyszkach oraz opiekunowi MRG.

Słowa podziękowania kierujemy również w stronę p. Agaty Wyszkowskiej, opiekunki drugiej grupy projektowej, za owocną współpracę, a koleżankom i kolegom z tej grupy za motywowanie nas do poszukiwania najlepszych rozwiązań.

Opiekun grupy Aneta Topczewska

wraz z członkami zespołu.