Dzisiaj jest: 28 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna

Tuwim byłby z nas dumny- I miejsce w konkursie!

tuwim

4 grudnia 2013 r. sześcioosobowa grupa uczniów i uczennic z klas IV i V naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym „Tuwim byłby ze mnie dumny”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. ks. Franciszka Jakuba Falkowskiego w Topczewie.

Uczniowie naszej szkoły wykonali plakat o Julianie Tuwimie pod kierunkiem pani Renaty Żukowskiej oraz przygotowywali się do części dotyczącej znajomości wierszy oraz życia i twórczości Tuwima podczas spotkań w bibliotece szkolnej pod kierunkiem pani Agnieszki Twarowskiej.

Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością treści wierszy Tuwima, ale także zdolnością kojarzenia, myślenia i spostrzegawczości. Uczestnicy rozwiązywali test, recytowali wiersze, rozwiązywali rebusy i krzyżówkę oraz rozpoznawali tytuły wierszy na podstawie przeczytanych fragmentów.

Cała grupa spisała się znakomicie i zajęliśmy I miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, przybory szkolne, dyplomy oraz czekoladowe Mikołaje.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu!

Agnieszka Twarowska- nauczyciel bibliotekarz