Dzisiaj jest: 27 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Natalia, Aureliusz

XIII Gminny Dzień Papieski

IMG 2837 Copy„Tłumy serc zagarnięte przez jedno serce…” tak słowami piosenki można by oddać wymowę XIII Gminnego Dnia Papieskiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Wyszkach i Urząd Gminy. Tradycyjnie już, niedziela przypadająca po 18 maja, to dzień, kiedy w sposób szczególny czcimy pamięć Wielkiego Polaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem proboszcza ks. Edwarda Sitnika. Po skończonej Eucharystii wszyscy zebrani mogli wysłuchać programu artystycznego w wykonaniu uczniów. Interpretacje wykonywanych utworów spotkały się z bardzo żywymi reakcjami. Wywoływały gromkie brawa, uśmiech, dreszcz emocji czy nawet łzy wzruszenia. Po tej duchowej uczcie wszyscy udali się przed szkołę, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze u stóp Jana Pawła II- naszego Patrona. Potem przyszedł czas na najbardziej oczekiwany punkt programu, czyli biegi papieskie. Jak zawsze wywołały całą lawinę emocji Jednym radość ze zwycięstwa, innym smutek z powodu porażki. Wszyscy jednak czuli satysfakcję, że bieg ukończyli. Zostali również docenieni, otrzymując puchary lub pamiątkowe medale. Na przybyłych czekały liczne atrakcje.

Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, trampolin, salonu makijażu. Ponadto można było zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, skosztować waty cukrowej, ciasta i kiełbaski z grilla. Tego dnia byli z nami: sekretarz Gminy Wyszki – T. Wielanowski, przewodniczący Rady Gminy – Marcin Lasota, dyrektor BS w Wyszkach – B. Wyszkowska – Perkowska, dyrektor GCBK – M. Jarosz, dyrektor SP w Topczewie – A. Karpiesiuk.

Gminny Dzień Papieski to święto, które łączy lokalną społeczność, integruje przedstawicieli różnych pokoleń i instytucji, pozwala wspólnie oddawać hołd Wielkiemu Papieżowi. Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego święta.

KLASYFIKACJA BIEGÓW

W biegach wzięło udział ok. 180 uczestników w siedmiu kategoriach wiekowych:

• Oddziały przedszkolne  3-4 –latki – ok. 50 m
  • Oddziały przedszkolne  5-6 –latki –ok. 100 m
  • Klasy I – II – ok. 200 m
  • Klasy III – IV – ok 400 m
  • Klasy V – VI –ok. 600 m
  • Klasy VII – VIII – ok. 800 m
  • ,,Open” – ok. 1200 m

Sędziami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach: p. Wiesław Tyszkiewicz, p. Sławomir Warpechowski. Pracę sędziów wspomagały nauczycielki: p. Monika Szekowska, p. Bożena Pierzchało.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc indywidualnie w każdej z kategorii otrzymali z rąk władz Gminy Wyszki, Dyrektora SP im. JPII w Wyszkach oraz gości okazałe puchary, wszyscy uczestnicy biegów pamiątkowe medale.

Klasyfikacja indywidualna:

Kategoria 3 – 4 –latki:

Dziewczęta:                                                                                   Chłopcy:

1. Julia Mierzwińska SP Wyszki                            1. Filip Koterman SP Topczewo
  2. Weronika Lipnicka  SP Wyszki                          2. Ignacy Śliwa SP Topczewo
  3. Maria Wyszkowska SP Wyszki                          3. Kacper Drużba SP Topczewo

Kategoria 5-6- latki:

Dziewczęta:                                                                                   Chłopcy:

1. Ewelina Bartoszuk SP Wyszki                               1. Filip Korzeniewski SP Topczewo
  2. Julia Kowalewska SP Wyszki                                2. Piotr Kalinowski SP Wyszki
  3. Lena Pietraszko SP Wyszki                                   3. Artur Kiersnowski SP Topczewo

Kategoria kl. I – II:

1. Zofia Borowska SP Wyszki                                   1. Hubert Tworkowski SP Wyszki
  2. Aleksandra Walicka SP Wyszki                            2. Bartłomiej Miluski SP Wyszki
  3. Grygiencz Matylda SP Topczewo                         3. Marcel Dawidziuk SP Topczewo

Kategoria kl. III – IV:

1. Maja Tworkowska SP Wyszki                         1.Mateusz Dziemian SP Topczewo
  2. Klaudia Niewińska SP Topczewo                     2. Tymoteusz Falkowski SP Topczewo
  3. Roksana Perkowska SP Topczewo                   3. Marcin Morzy SP Wyszki

Kategoria  V– VI:

1.  Julia Boguszewska SP Topczewo                           1. Kamil Radkiewicz SP Wyszki
  2. Lena Seliwanów SP Wyszki                                     2. Artur Łochnicki SP Wyszki
  3. Julia Ejsymont SP Topczewo                                  3. Adrian Mysicki SP Wyszki

Kategoria  VII– VIII:

1. Justyna Kuryś SP Topczewo                                1. Dawid Tworkowski SP Wyszki
  2. Sielewończuk Emilia  SP Topczewo                  2. Sebastian Ejsymont SP Topczewo
  3. Patrycja Miluska SP Wyszki                                3. Dominik Onopa SP Wyszki

Kategoria  panowie do 40l.:

Panowie:

1. Adam Wyszkowski - Wyszki
  2. Jan Suter - Topczewo
  3. Kacper Dziemian – Topczewo

Kategoria panowie „open”:

1. Kazimierz Dziemian – Topczewo
  2. Kazimierz Pasiński – Topczewo
  3. Mariusz Kruszewski – Wyszki

Dyrekcja szkoły wraz ze  społecznością szkolną składa podziękowania sponsorom do których należą:

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – pani Jadwiga Szerszeń.

Bank Spółdzielczy w Brańsku o/Wyszki – pani Barbara Wyszkowska-Perkowska

Spółdzielnia Uczniowska „Pszczółka” – pani Anna Twarowska, pani Urszula Pasińska

Piekarnia Wyszki – pan Marcin Tarasiuk

Pani Bożena Łuczaj – wsparcie Akcji „Adopcja na Odległość”

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach

Dziękujemy wszystkim uczestnikom XIII Gminnego Dnia Papieskiego i zapraszany do udziału za rok.