Dzisiaj jest: 22 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

CZARODZIEJSKIE SŁOWA

img 20230927 083821 CopyDnia 27 września dzieci 5 i 6-letnie oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wyjeżdżały do Bielskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Czarodziejskie słowa”, który przedstawił teatr „Artenes” z Wrocławia.

       Podczas spektaklu dzieci mogły przenieść się do krainy baśni. Opowiada ona o pewnej Księżniczce z dalekiego kraju, która traci wszystko, bo nie chce używać podstawowych zwrotów grzecznościowych (proszę, przepraszam, dziękuję) i obraża swoich najbliższych.   Dziewczynka trafia do ubogiej chatki, gdzie żyje w ubóstwie i musi ciężko pracować z dala od swoich bliskich. Poniewczasie rozumie swoje błędy i serdecznie ich żałuje. Księżniczka musi pokonać Zbója, Czarownicę i Smoka, a udaje jej się to dzięki magicznym słowom, którymi są: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. Dzięki swej odwadze i odzyskanej dobroci  Księżniczka pokazała dzieciom bezcenną wartość czarodziejskich słów. Dzieci wspierały ją w trudnej podróży i podpowiadały, co ma powiedzieć w danej chwili. Zauważyły, że proste słowa: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ zmieniły egoistyczną księżniczkę w osobę wrażliwą i szlachetną.

     Artyści teatralni zwrócili uwagę dzieciom, że słowa te powinny towarzyszyć im każdego dnia oraz na to, że w życiu warto być miłym, uprzejmym i kulturalnym.

                                                                                                                     Agata Falkowska                   Elżbieta Ułaszonek    

ZDJĘCIA

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach