Dzisiaj jest: 14 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Stella, Bonawentura, Marcelin
   
   

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

   

OGŁOSZENIA

   

Szkoła na mapie

   

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

Święta tuż , tuż…

Nadszedł czas na pieczenie świątecznych pierników

20191212 122154 Copy12 grudnia w całej szkole unosił się zapach korzennych przypraw, ponieważ przedszkolaki z grupy „B” piekły pierniki.

Dzieci poznały tajemnicze składniki potrzebne do wypieku ciasta, sposób jego wykonania, a także potrzebne przybory kuchenne. Poznały również zasady bezpieczeństwa.

Z pomocą przybyłych mam przygotowanie wypieków poszło bardzo sprawnie. Dzieciom od początku nie brakowało zapału i zaangażowania do pracy- wsypywały
i mieszały składniki, a także każde dziecko mogło spróbować swoich sił wałkując ciasto.

Wielką frajdą było wykrawanie za pomocą foremek, świątecznych kształtów m.in. choinek, gwiazdeczek, aniołków czy reniferów. Gdy pierniczki już się upiekły
i ostygły mogliśmy zabrać się za ich dekorowanie. Był to najbardziej oczekiwany moment przez dzieci.

           Przedszkolaki z wielką radością upiększały pierniki, najpierw pysznym lukrem a następnie posypywały kolorowymi, słodkimi ozdobami. Zabawa była doskonała a pierniki wyszły przepiękne. Na koniec usiedliśmy do wspólnego stołu kosztując ulubione przysmaki Świętego Mikołaja czyli zrobione przez nas pierniczki, popijając mlekiem. Dzień upłynął nam bardzo szybko w miłej i przyjemnej atmosferze przy dźwiękach świątecznej muzyki.

Dziękuję mamom - Pani Ani i Pani Monice za pomoc, zaangażowanie i poświęcony czas oraz Pani Sylwii za przepis na pyszne pierniczki.

Życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w miłej i rodzinnej atmosferze.

                           

                                                                       Przedszkolaki z wychowawczynią Emilią Falkowską.

GALERIA

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach