Dzisiaj jest: 14 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Stella, Bonawentura, Marcelin
   
   

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

   

OGŁOSZENIA

   

Szkoła na mapie

   

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

Przedszkolaki w Parku Dinozaurów

W dniu 6 czerwca 2019 r. dzieci pięcio- i sześcio-letnie  z oddziałów przedszkolnych wyruszyły w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych, do krainy dinozaurów.

Gorące słońce, lekki wiaterek i uśmiech na twarzach towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki do „Parku Jurajskiego” w Jurowcach koło Białegostoku.

Celem wycieczki było spotkanie naturalnej wielkości figur dinozaurów wkomponowanych w pięknie ukształtowanym terenie.

 

Już na początku wędrówki po parku widać było, że widok wielkich rozmiarów dinozaurów oraz ich dochodzące odgłosy zadziwiły i oszołomiły nieco nasze maluchy. Najbardziej jednak zachwycił wszystkich największy z tutejszych dinozaurów – diplodok, który ma 27 m długości i 10 m wysokości. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści pana przewodnika o każdym napotkanym na ścieżce okazie. Wędrówka po parku nie zmęczyła naszych wycieczkowiczów. Przy wyjściu czekała na nas niespodzianka – paszcza tyranozaura. Dzieci chętnie i odważnie wchodziły do paszczy dinozaura, aby zrobić zdjęcie.

Następnie spożyliśmy na świeżym powietrzu drugie śniadanie, które tutaj bardzo smakowało. Potem dzieci zakupiły pamiątki z dinozaurami. Niemałą atrakcją był i plac zabaw, na którym można było świetnie się pobawić, wspinając się w parku linowym oraz jeżdżąc kolejką Pirat. Dzieciom trochę smutno było, że pobyt w parku rozrywki tak szybko się zakończył. Jednak pełni wrażeń i fantastycznych wspomnień wróciliśmy do przedszkola. Może kiedyś się jeszcze tam wybierzemy?

                                                                                             Elżbieta Ułaszonek

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach