Dzisiaj jest: 26 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Spotkania misyjne w szkole, adopcja na odległość

W CIENIU KOKOSOWEJ PALMY …dn. 26.10. 2012r. już po raz szósty w murach naszej szkoły nastąpiło spotkanie z egzotyczną Afryką. W ramach obchodów tygodnia misyjnego zorganizowaliśmy spotkanie z siostrą misjonarką, która od ponad 40-tu lat przebywa na misjach w Zambii. Siostra Ernesta należy do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, które to prowadzi działalność w Afryce.

 

Siostry w szczególności zajmują się zakładaniem i prowadzeniem szkół na Czarnym Lądzie.

 

Dzięki trwałej współpracy, która nieprzerwanie trwa już sześć lat, w marcu 2008roku gościliśmy w naszej szkole rdzenne Afrykanki w osobach sióstr Caroline i Bridget. Wtedy też spontanicznie narodziła się idea ADOPCJI NA ODLEGLOŚĆ.

Ówczesny Samorząd Uczniowski opracował projekt Adopcja Serc, pod hasłem: ,,NIKT NIE JEST SAMOTNĄ WYSPĄ”, który podjęto do realizacji jako wotum wdzięczności naszemu patronowi Janowi Pawłowi II w trzecią rocznicę jego śmierci. Ten szczytny projekt realizowany jest po dzień dzisiejszy. Obecnie jesteśmy rodzicami adopcyjnymi dwójki afrykańskich dzieci: Dukana Mawia i Doreen Makena z Kenii. Każdego roku z ofiar naszych serc zapewniamy im środki na naukę i podstawowe potrzeby z nią związane. Jesteśmy dumni, że w ten sposób możemy być duchowymi misjonarzami i wspierać naszych czarnoskórych braci.

   Coroczne spotkania z misjonarkami, pracującymi w Afryce przybliżają nam problemy naszych rówieśników, pomagają wyobrazić warunki, w jakich żyją ludzie na Czarnym Kontynencie. Każde takie spotkanie jest szczególne i niezapomniane, i wzmaga w nas pragnienie niesienia pomocy tym, którzy potrzebują daru naszych serc.

   Dziękujemy wszystkim koleżankom, kolegom, nauczycielom i rodzicom, którzy wspierają finansowo naszą akcję adopcyjną.

Maria Porucznik

Poniżej przedstawiamy kilka fotek z naszej kroniki...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach