Dzisiaj jest: 1 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Antonina, Antoni, Albin

Mikołajki

 Mikołajki 2011

6 grudnia 2011 roku odbyły się Mikołajki zorganizowane przez GOKSiT oraz Gminną Bibliotekę Publiczną przy współudziale Biblioteki Szkolnnej Zespołu Szkół w Wyszkach.

Na mikołajkowe spotkanie zostali zaproszeni uczniowie z klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych z wychowawczyniami. Przybyłe dzieci i ich panie powitała bibliotekarka p. Agnieszka Twarowska. Uroczyste obchody tego jakże wielce przyjemnego święta rozpoczęliśmy od zaproszenia gościa, którego wszystkie dzieci znają i kochają. Odwiedził nas oczywiście Święty Mikołaj, który usiadł sobie wygodnie i udzielił wywiadu starszej uczennicy Aldonie Drozdowskiej. Kolejną niespodzianką, która czekała na maluchów było wspólne pieczenie mikołajkowych ciasteczek. Starsze uczennice w czapkach kucharskich pomagały dzieciom wycinać foremkami ciastka i układać je na blaszki. Dobrym pomocnikiem okazał się również Mikołaj. W czasie gdy ciasteczka piekły się, dzieci oglądały bajki, których głównym bohaterem był oczywiście Mikołaj. Gdy ciasteczka były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania kolorowymi polewami i posypkami. Na zakończenie chętni uczniowie robili sobie zdjęcia z Mikołajem.

Wszyscy mali goście rozchodzili się z wielkimi uśmiechami na buziach, radośni, obdarowani ciasteczkami i zadowoleni z miło spędzonego dnia.


 

  

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach