Dzisiaj jest: 23 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

Święto misia

 

Święto Pluszowego Misia

   25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. W piątek dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami oraz Dyrekcją szkoły uczcili to święto w bibliotece szkolnej. Każde dziecko przyniosło ze sobą swojego misia - pluszaka. I rozpoczęła się zabawa. Najpierw dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę „Jadą, jadą misie”, później uczennice kl. IIIa gimnazjum przybliżyły wszystkim historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych. Następnie dzieci obejrzały scenkę „Bajka o Zbysiu i jego pluszowym misiu”.

W drugiej części imprezy odbyły się konkursy „Misiowe zagadki”, „Misiowe smaczki” i „Miodowe zgadywanki”, w których wszystkie dzieci chętnie brały udział. Nadszedł też czas na ogłoszenie wyników konkursów ogłoszonych wcześniej w bibliotece czyli konkursu plastycznego „Ja i mój miś” oraz „Bajkowi przyjaciele na co dzień i na niedzielę” a także konkursu pluszowych misiów ”Miś Maksymalny’. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, książki oraz słodki upominek ufundowany przez Rade rodziców oraz pana Waldemara Piotrowskiego. Wyróżnione prace można jeszcze oglądać w bibliotece.

Na zakończenie dzieci otrzymały „misiowe ciasteczka” i plakietkę z wizerunkiem misia. Po wspólnej zabawie bibliotekarka podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła do obejrzenia wystawki książek „Misiowe lekturki” oraz gazetki „Misie, miśki, misiaczki znane i lubiane”.


   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach