Dzisiaj jest: 26 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Andrzejki 2011

 

30 listopada 2011 r. odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez GOKSiT oraz Gminną Bibliotekę Publiczną, do organizacji której dołączyła się również Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół w Wyszkach.

,,Andrzejki” to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Andrzejki są również wspaniałym pretekstem do spędzenia w większym gronie, niezapomnianego, pełnego czaru i uroku wieczoru. Tego dnia odwiedziły nas dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas I- III z wychowawczyniami oraz pan Dyrektor Szkoły pan Jan Falkowski. Wszystkich zebranych powitał Dyrektor GBP p. Henryk Zalewski. Przedstawił krótko historię „Andrzejek” i rozpoczęliśmy zabawę. Zgodnie ze zwyczajami rozpoczęliśmy od wróżb. Było poznawanie imion sympatii, magiczne kubeczki i wróżenie z butelki. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się wróżba „lania wosku”. Paniom bibliotekarkom tego dnia pomagały uczennice z III-cich klas gimnazjum przebrane za wróżki.

 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach