Dzisiaj jest: 26 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

...Dzień Kota w bibliotece szkolnej

Dzień kota17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Z tej niecodziennej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowano spotkanie z dziećmi. Na święto kota przybyły przedszkolaki z grupy 3 i 4-latków w towarzystwie swoich ulubionych kociaków-pluszaków pod opieką pań wychowawczyń. Biletem wstępu były samodzielnie wykonane rysunki kotów. Wszystkie dzieci zostały powitane przez p. Agnieszkę Twarowską, naszą bibliotekarkę oraz p. Katarzynę Kristosiuk, pedagoga szkolnego.

 Biblioteka szkolna uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” dlatego też na początku spotkania dzieci wysłuchały wiersza „ Szanuj zwierzęta”, który przeczytała Paulina Młodzianowska. Następnie odbyła się dyskusja na temat zasad opieki nad kotami oraz przegląd książeczek o kotkach. Największym hitem spotkania był gość specjalny – kicia o imieniu Kaskaderka, która odwiedziła nas ze swoją opiekunką Karoliną Olejnik. Maluszki z wielką ochotą dyskutowały i zadawały pytania na temat tego przemiłego zwierzątka. Wszyscy chcieli mieć również wspólne zdjęcie z Kaskaderką. Podczas wspólnego oglądania bajki dzieci poznały też dwa inne koty: Filemona i Bonifacego.

Na zakończenie miłośnicy kotów otrzymali słodkie łakocie. Mam nadzieję, że spotkanie to zostanie na długo w pamięci dzieci, uwrażliwi je na losy kotów, a ci, którzy już je lubią, pokochają je jeszcze bardziej.

W tym miejscu pragnę złożyć również podziękowania uczennicom klasy IIIb Paulinie Młodzianowskiej i Karolinie Olejnik będącym członkami Koła Przyjaciół Biblioteki, które zawsze bardzo chętnie włączają się we wszystkie imprezy organizowane w bibliotece.

 

                                                                                                                  Agnieszka Twarowska


   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach