Dzisiaj jest: 16 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt

Tuwim - znany i lubiany

tuwimRok 2013 ustanowiony został Rokiem Juliana Tuwima. Przypada w nim bowiem 60 rocznica śmierci poety i stulecie jego debiutu. Z tej okazji uczniowie klas VI, II i III naszej szkoły pod kierunkiem p. Agnieszki Twarowskiej - nauczyciela bibliotekarza oraz p. Katarzyny Kristosiuk – pedagoga szkolnego przygotowali apel poświęcony poecie. Wśród uczniów i uczennicrecytujących wiersze Tuwima mogliśmy wysłuchać zaproszonych do udziału w inscenizacji nauczycieli naszej szkoły oraz dyrekcję. Brawom nie było końca gdy wiersz „Spóźniony słowik” recytowały panie Justyna Copiuk-Suszyńska oraz pani wicedyrektor Marta Warpechowska.

Wiersz „Zosia-Samosia” przedstawiły panie Urszula Rybak i Joanna Kuderska. Ciocią Grzesia-kłamczuszka na czas apelu została pani Katarzyna Kristosiuk, a całość inscenizacji zakończył występ pana dyrektora Jana Falkowskiego recytującego fragmenty „Lokomotywy”. Były jeszcze inne wiersze, które kojarzą nam się z tym poetą „Okulary”, „Kotek” i inne. Wszyscy z uwagą ich wysłuchali, bo wiersze Juliana Tuwima zawsze słucha i czyta się z radością i zachwytem.

W tygodniu poprzedzającym apel rozstrzygnięty został również konkurs na „Ilustrację do wybranego wiersza Juliana Tuwima”. Podczas apelu wyróżniono zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy, książki i słodkie upominki. Zgodnie ze zwyczajem biblioteki szkolnej wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz długopisy.

Na twarzach uczestników widać było zadowolenie i radość ze wspólnej zabawy, zatem wszyscy pożegnaliśmy się z uśmiechem. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom Tuwim stanie się bliższy dzieciom i nie tylko będzie się im kojarzył z "Lokomotywą".

Agnieszka Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach