Dzisiaj jest: 29 Lutego 2024    |    Imieniny obchodzą: Lutosław, Roman, Teofil

Mikołajkowe spotkanie z książką w bibliotece

Dorośli i dzieci wiedzą doskonale, że 6 grudnia obchodzony jest dzień Świętego Mikołaja. Z tej okazji do biblioteki Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach zaproszeni zostali uczniowie klas I-III razem z opiekunami.

 

Wszystkich powitała bibliotekarka Agnieszka Twarowska oraz pedagog szkoły Katarzyna Kristosiuk. Biblioteka szkolna uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, dlatego wspólną zabawę zaczęliśmy od wysłuchania bajki A. Lipskiej ”Pomocnik Świętego Mikołaja”, którą przeczytała dzieciom śnieżynka Paulina Młodzianowska, uczennica klasy IIIb. W dalszej części spotkania uczniowie przy pomocy śnieżynek wykonali Mikołaje techniką orgiami, które mogą być ozdobą świątecznego stołu lub choinki. Swoje prace dzieci mogły oczywiście zabrać ze sobą. Główną atrakcją spotkania były odwiedziny Mikołaja, który przyniósł wszystkim dzieciom słodycze. Uczestniczył też w podsumowaniu konkursu plastycznego na „Wizerunek Mikołaja”. Zwycięzcom wręczył dyplomy, książki, nagrody rzeczowe oraz słodycze, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplom i słodki upominek.

 Mali goście biblioteki rozchodzili się do swoich klas z wielkimi uśmiechami na buziach, obdarowani słodyczami i zadowoleni z miło spędzonego dnia.

Agnieszka Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach