Dzisiaj jest: 25 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Pasowanie na czytelnika - 2012

9 listopada 2012 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. Po powitaniu przez bibliotekarkę pierwszoklasiści zostali zapoznani z regulaminem i zasadami wypożyczania książek; zanim jednak zostali pasowani na czytelników obejrzeli inscenizację „Zaczarowany bajek świat” przygotowaną przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza Agnieszki Twarowskiej, musieli rozwiązać różne zagadki oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania. Nagrodą za udzielenie prawidłowych odpowiedzi było wręczenie uczniom przez panią wicedyrektor Martę Warpechowską medali „Przyjaciela książki”.

 

Po zaliczeniu wszystkich prób uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki. Następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany przez pana dyrektora Jana Falkowskiego na czytelnika szkolnej biblioteki.

Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz zakładki do książek. Na koniec wszystkie dzieci mogły po raz pierwszy wypożyczyć książkę.

Mam nadzieję, że uczniowie ci będą chętnie korzystać z biblioteki szkolnej w następnych latach i brać udział w kolejnych uroczystościach.

 

AgnieszkaTwarowska


 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach