Dzisiaj jest: 16 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych - 2012

Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Najpierw obchodzono jeden październikowy dzień bibliotek, od 2008 roku jest im poświęcony cały październik.

W szczególny sposób do obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych włączyła się biblioteka Zespołu Szkól im. Jana Pawła II w Wyszkach.

Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza p. Agnieszki Twarowskiej przygotowali dla uczniów wiele atrakcji.   Z okazji święta w bibliotece odbyły się:

1. Kiermasz Taniej Książki.
2. Przygotowano wystawki nowości zakupionych do biblioteki
3. Częstowano uczniów odwiedzających bibliotekę cukierkami.
4. Czytanie dzieciom z klas I-III bajki I. Buszkowskiego ”O grze na komputerze”, krótka rozmowa o zagrożeniach płynących z niekontrolowanego korzystania z komputera i Internetu oraz rozdanie zakładek do książek i kolorowanek.

5. Pasowanie na czytelnika -  uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami biblioteki szkolnej i wypożyczyli swoje pierwsze książeczki. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale „Przyjaciela Ksiązki” oraz zrobione przez członków Koła zakładki do książek.

6. Ogłoszono całoroczny konkurs czytelniczy dla klas I-VI szkoły podstawowej oraz klas I-III gimnazjum na „Czytelnika Roku”.
Czytelnia biblioteki udekorowana była kolorowymi balonami oraz napisem informującym uczniów o święcie.

Agnieszka Twarowska


   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach