Dzisiaj jest: 28 Maja 2023    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 2012

 dzień książki

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji odbył się w naszej szkole apel, podczas którego licznie zgromadzeni uczniowie, pan dyrektor Jan Falkowski, pani wicedyrektor Filomena Rabczuk oraz nauczyciele obejrzeli przedstawienie „Kopciuszek XXI wieku” przygotowane przez uczniów i uczennice z klas IIa, IIb, IIc i IIIa gimnazjum pod kierunkiem bibliotekarki Agnieszki Twarowskiej. Podczas apelu wręczono również dyplomy i nagrody dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym” Moja ulubiona postać z baśni H. Ch. Andersena” ogłoszonego również z tej okazji w bibliotece szkolnej . Na koniec bibliotekarka zaprosiła wszystkich zgromadzonych do odwiedzania biblioteki, w której zorganizowana jest wystawka książek p.h. „2 kwiecień- Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci” oraz odbywa się Kiermasz Taniej Książki.


   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach