Dzisiaj jest: 24 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

1-7 czerwca XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

 Dzień pierwszy

Dzień czytania1 czerwca 2012 r., w Dzień Dziecka rozpoczął się XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Święto ma przypomnieć dorosłym jak ważne jest, aby choć kilka minut dziennie poświęcić dziecku na głośne czytanie. Jak przekonują pomysłodawcy akcji - Fundacja ABCXXI - to najlepsza metoda wychowania myślącego, kulturalnego i ciekawego świata dziecka.

W naszej bibliotece obchody tego święta rozpoczęliśmy od spotkania z uczniami klasy III szkoły podstawowej. Zgromadzone dzieci, wychowawczynię klasy, panią wicedyrektor Filomenę Rabczuk oraz pana dyrektora Jana Falkowskiego powitały: pani pedagog Katarzyna Kristosiuk oraz bibliotekarka Agnieszka Twarowska. Następnie dzieci wysłuchały bajki „ Franklin jest starszym bratem”, którą przeczytał pan dyrektor. Kolejnym punktem spotkania było malowanie farbami wybranego fragmentu książki. Po skończonej pracy wszyscy zaproszeni goście zostali poczęstowani gorącą czekoladą.

           To był pierwszy dzień XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Relacje z obchodów tego święta w kolejnych dniach zobaczycie już wkrótce!

Dzień drugi

 

W poniedziałek 4 czerwca odbył się kolejny dzień w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tym razem bibliotekę odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej z wychowawczyniami. Na początku dzieci wysłuchały fragmentu audioksiążki „ Słoń, który wysiedział jajko” wpisanej przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom na Złotą Listy Książek, którą przeczytała znana i lubiana aktorka Edyta Jungowska. Następnie dzieci kolorowały różne postacie z bajek. Prace znajdują się na wystawce w bibliotece.

Dzień trzeci

 

5 czerwca, to kolejny dzień XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tego dnia bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy II. Na początku wysłuchały bajki „ Franklin boi się burzy” przeczytanej przez panią wicedyrektor Filomenę Rabczuk. Kolejnym punktem spotkania było układanie puzzli z bajkowymi postaciami i naklejanie na kartki. Wszystkie prace znajdują się na wystawce w bibliotece. W podziękowaniu za przybycie dzieci otrzymały słodką niespodziankę.
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach