Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Dzień Czekolady 2012

czekolada „Święto Czekolady w bibliotece" - brzmi ciekawie i ...smacznie. W tym roku po raz pierwszy dzieci z klas I- III zostały zaproszone do biblioteki szkolnej na to słodkie święto. Na początku imprezy dzieci obejrzały prezentację multimedialną o historii czekolady: dowiedziały się skąd pochodzi,  z czego jest zrobiona, jak wygląda proces technologiczny produkcji czekolady, jakie są jej rodzaje.

Następnie dzieci wysłuchały wiersza Danuty Wawiłow "Wiersz o czekoladzie". Po wysłuchaniu opowiadały, jakie rodzaje czekolady znają – wymieniały czekoladę mleczną, białą, z orzechami i z różnorodnym nadzieniem; dowiedziały się także, w jakiej postaci może występować czekolada, czy można ją jeść codziennie?

Jednak najlepszą zabawą było samodzielne wykonanie waflowo-czekoladowych buziek. Maluchy smarowały wafelki nutellą projektując buzię kolegi lub koleżanki. Po wyprodukowaniu czekoladowych słodkości nastąpił punkt kulminacyjny czyli degustacja wafli oraz picie czekolady na gorąco. Czekoladowy zapach (taki sam, o którym była mowa w wierszu) towarzyszył nam przez cały czas. Wszystkim bardzo smakowało!!!  W tym miejscu chciałabym podziękować przewodniczącej Rady Rodziców pani Beacie Kalinowskiej za wsparcie finansowe tej imprezy.

Pyszny był to dzień, szkoda że zdarza się tylko raz do roku.

 Agnieszka Twarowska


   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach