Dzisiaj jest: 25 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

Podsumowanie projektu "Kompetencje kluczowe drogą twórczego rozwoju"

UczestnicyProjekt „Kompetencje kluczowe drogą twórczego rozwoju” był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Realizatorami projektu był Uniwersytet Przyrodniczo- Humanistyczny w Siedlcach w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Lubelszczyzny. Klasa V naszej szkoły przystąpiła do projektu w lutym 2009r. W latach 2009/10 i 2010/11 w projekcie uczestniczyły klasy piąte i szóste, a w br. szkolnym klasa szósta.

Klasy te miały dodatkowo 5 godzin tygodniowo zajęć pozalekcyjnych, na których rozwijały następujące kompetencje kluczowe: matematyczno-przyrodnicze i naukowo-techniczne (KK3), porozumiewanie się w językach obcych (był to język angielski) (KK2) oraz świadomość
i ekspresja kulturalna (KK8). Zajęcia pozalekcyjne prowadzone były z wykorzystaniem różnorodnych form i metod pracy. Uczestnicy projektu byli zaopatrywani w materiały do tych zajęć.

 Poza zdobywaniem nowych wiadomości i rozwijaniem nowych umiejętności, uczniowie klas piątych wyjeżdżali na 2 jednodniowe wycieczki, z których jedna była do Warszawy.
Z wycieczek wracali zadowoleni, pełni wrażeń i z upominkami.

Klasy szóste pisały test „na wejściu”, 3 uczniów o najwyższej liczbie zdobytych punktów brało udział w olimpiadzie na szczeblu wojewódzkim, a po uzyskaniu wysokich wyników na szczeblu regionalnym. W tej dziedzinie przez 2 lata mieliśmy uczniów, którzy znaleźli się na II i VI miejscu w zmaganiach ponadregionalnych [(2009/2010), (2010/2011)].

Klasy szóste uczestniczyły również w festiwalach – formach plastyczno-artystycznych. W tym obszarze również przez 2 lata doszliśmy do prezentowania spektakli na festiwalu ponadregionalnym. Były to lata 2010/2011 – „Balladyna w wersji współczesnej” i w 2011/2012 – „Od podstawówki do Hajnówki” przekształcone w „Ze szkolnej ławy do Iławy”- składanka poetycka.

Z olimpiad uczniowie wracali z nagrodami w postaci komórek, aparatów cyfrowych, MP3, MP4.

Osiągnięcia uczniów były możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli prowadzących zajęcia z uczniami. Nauczyciele również mieli okazję wzbogacić swój warsztat pracy uczestnicząc w corocznych 4 dniowych warsztatach organizowanych w atrakcyjnych miejscowościach (Miętne, Nowogród, Mierki, Łochów).

Przez uczestnictwo w projekcie nasi uczniowie nie tylko poszerzyli wiedzę, ale również nabyli umiejętność pracy zespołowej, nawiązali kontakty z rówieśnikami z innych szkół, a nagrody rzeczowe będą miłym wspomnieniem zajęć projektowych. Kończąc szkołę podstawową wkroczyli już na „drogę twórczego rozwoju”

Z życzeniami radosnych i słonecznych wakacji

szkolny koordynator projektu

wicedyrektor Filomena Rabczuk

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z realizacji projektu (zbieranka zdjęć z 3 lat trwania projektu) - link do fotogalerii: http://www.szkola.wyszki.pl/fotogaleria/category/38-podsumowanie-projektu-kompetencje-kluczowe-droga-tworczego-rozwoju

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach