Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

„Ratujemy i uczymy ratować”

uczymy sie ratowaćW roku szkolnym 2016/2017 w klasie II SP realizowany był program nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Cel programu został osiągnięty. Uczniowie nabyli umiejętność wzywania pomocy, praktyczną umiejętność udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz wykształcili umiejętność bezpiecznych zachowań. Podczas realizacji zadań programowych główną metodą pracy były działania praktyczne.

Dzieci chętnie sprawdzały przytomność i oddech kolegi, wzywały pomoc. Bezbłędnie układały poszkodowanego w pozycji bocznej. Świetnie radziły sobie z wykonywaniem oddechów ratowniczych i uciskaniem klatki piersiowej. Doskonale wiedzą co to jest łańcuch przeżycia.
Zadania programu realizowane były dzięki wykorzystaniu pomocy przekazanych nam przez fundację „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.

Zabrocka Krystyna

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach