Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

„Gdy się Chrystus rodzi…” - wystawa prac konkursowych

ozdoby choinkoweW grudniu, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w naszej szkole został zorganizowany konkurs pod hasłem „Ozdoba bożonarodzeniowa z motywem SKO”. Uczniowie chętnie przystąpili do rywalizacji. Wykonali przepiękne choinki, bombki, stroiki, gwiazdy wykorzystując najróżnorodniejsze materiały. Niektóre ozdoby są efektem pracy trzech pokoleń w  rodzinie: dziadków, rodziców i dzieci. W ten grudniowy czas tradycji stało się zadość.

Członkowie rodzin w różnym wieku,  wieczorami przy wtórze kolęd zasiedli do robienia ozdób świątecznych. Spędzili ze sobą niezapomniane chwile. Starsi młodszym przekazali wartości związane z czasem przedświątecznym  i świątecznym, a młodsi coraz bardziej doceniali znaczenie tradycji.
Na konkurs wpłynęło 19 prac. Wszystkie zostały nagrodzone, ponieważ były wyjątkowe, niepowtarzalne i nie udało się wyłonić jednej najładniejszej. Uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli je podziwiać na wystawie szkolnej, która wprowadziła miły, świąteczny nastrój.

Opiekun SKO
Krystyna Zabrocka

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach