Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Młodzieżowa Rada Gminy Wyszki z wizytą w urzędach…

mrgDnia 16 grudnia 2014r. delegacja MRG Wyszki w składzie: Przewodnicząca Agnieszka Chomicka, Wiceprzewodniczący: Izabela Pasińska i Krzysztof Bogusz, a także Wójt Gminy Wyszki Pan Mariusz Korzeniewski i opiekunka rady Bożena Pierzchało odwiedziła władze powiatu bielskiego i woj. podlaskiego. Tradycją naszą stało się wykonywanie stroików świątecznych i składanie życzeń świąteczno – noworocznych osobom pełniącym ważne funkcje w naszym regionie.

Na początek udaliśmy się do starosty bielskiego Pana Sławomira Jerzego Snarskiego. Złożyliśmy życzenia i wymieniliśmy kilka ciepłych i życzliwych zdań. Pan starosta podkreślał dobrą i owocną współpracę z nami. Ze swej strony obiecaliśmy ją kontynuować, w miarę sił i możliwości krzewić idee samorządowe w środowisku lokalnym.

Z Bielska Podlaskiego udaliśmy się do Białegostoku. Tutaj odwiedziliśmy Urząd Wojewódzki. Z uwagi na liczne obowiązki i pełnioną funkcję nie udało się nam spotkać i złożyć życzeń osobiście kilku osobom. Wśród, których znalazł się p.o. wojewody podlaskiego Pan Wojciech Dzierzgowski. Stroik i życzenia złożyliśmy na ręce sekretarki. Następnie udaliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego. Pogratulowaliśmy wyboru na stanowisko Marszałka Woj. Podlaskiego Panu Mieczysławowi Kazimierzowi Baszko. Życząc zdrowia, radości i podejmowania racjonalnych decyzji. Pan Marszałek porozmawiał z nami na temat szkoły, oczekiwań i zainteresowań młodzieży, a także o działalności rady. Podziękował za życzenia i pamięć. W tym samym urzędzie odwiedziliśmy także Pana Jerzego Leszczyńskiego – członka zarządu woj. podlaskiego. Podjął nas miło i sympatycznie. Po krótkiej wymianie zdań i serdecznych ,, uściskach dłoni’’ udaliśmy się w dalszą trasę. Kolejnym i ostatnim punktem naszych odwiedzin była Regionalna Izba Obrachunkowa. Pan Prezes przyjął nas bardzo życzliwie. Na jego ręce złożyliśmy życzenia i stroik świąteczny. Porozmawialiśmy o naszej gminie i szkole.

Pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do szkoły, bogatsi o nowe doświadczenia i znajomości.

B. Pierzchało

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach